בת 30 טבעה למוות אחר הצהריים (ראשון) סמוך לחוף הבתולה בקרית ים. לאחר שבוצעו פעולות החייאה ממושכות בגבר שהיה עימה נקבע גם מותו. אירוע הטביעה התרחש צפונית לחוף הבתולה בחוף לא מוכרז וללא פיקוח מציל.

צילום: איחוד הצלה כרמל

דוברות מד"א:"בשעה 16:59 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על גבר ואישה שטבעו בחוף הבתולה בקרית ים".

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה בגבר ואישה כבני 30. מתנדבי איחוד הצלה ביצעו שתי החייאות במקום.

צילום: איתי מזור דוברות מד"א

ד"ר עומרי ויינשטיין, רופא מתנדב באיחוד הצלה, סיפר: "ביצענו החייאה על הצעירה, אך למרבה הצער בתום מאמצי ההחייאה נאלצתי לקבוע את מותה.

"כמו כן החובשים עדיין בהחייאה על הגבר שנמשה מהמים ע"י אזרחים כשהוא ללא דופק ונשימה, ובשלב זה מצבו מוגדר אנוש".

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א ליאון קמחי סיפר: "מדובר ברצועת חוף לא מוכרזת, צפונית לחוף הבתולה. כשהגעתי למקום ראיתי על קו המים אישה כבת 30 כשאזרחים מבצעים בה פעולות החייאה בסיסיות.

"מיד התחלתי להעניק לה טיפול רפואי ולבצע בה פעולות החייאה. כעבור מספר דקות במקביל להגעת צוות ניידת טיפול נמרץ שהמשיך את הטיפול הרפואי באישה ראינו גבר מחוסר הכרה במים.

"יחד עם אזרחים שהיו על החוף נכנסו לים והוצאנו אותו לחוף, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע גם בו פעולות החייאה. לצערי לאחר דקות ארוכות של החייאה נקבע מותה של האישה".

דוברות מד"א: סיכום לאירוע הטביעה צפונית לחוף הבתולה בקרית ים: חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה ממושכות בגבר ואישה כבני 30 שבסופן נקבע מותם. 

מהמשטרה נמסר: "בתום ניסיונות החייאה נקבע מותם של השניים על ידי גורמי רפואה. נסיבות האירוע נבדקות".

מנתוני מד"א עולה כי מתחילת עונת הרחצה 23 בני אדם טבעו למוות בישראל. 13 מתוכם (יותר ממחצית) טבעו בחופים או בריכות ללא נוכחות מציל.