חברת א. אדרת זכתה במכרז לבניית הבניין החדש של עיריית קרית ים, שישתרע על שטח של 4.5 אלף מ"ר, כולל חניון תת קרקעי. עלות הבנייה תהיה כ-40 מיליון שקלים, פחות מחצי מעלות בניית בניין עיריית קרית אתא.

הדמיה: פייביש אדריכלים באדיבות עיריית קרית ים

בניין עיריית קרית ים. צילום: נחום סגל

הבניין החדש ייבנה במסגרת עיסקה עם רשות מקרקעי ישראל, שתממן את עלות בניית הבניין החדש. בתמורה, העירייה מפנה את הבניין הקיים, במרכז העיר, ובמקומו ייבנו שני מגדלים בני 25 קומות עם 7 קומות מסחריות. חלק מהקומות יוקצו לעיריית קרית ים שתקבל עבורן דמי שכירות וגם ארנונה, במסגרת המאמצים להגדיל את הכנסות העירייה.

מבנה העירייה החדש, בן 4 קומות, ייבנה בהמשך לאשכול הפיס, על חוף היום, מול מרכז הקליטה. הוא יאכלס את כל מחלקות העירייה, שכיום מפוזרות בין מספר מבניים במכרז העיר, כולל מחלקת ארנונה, מחלקת חינוך, ומחלקת מהנדס העיר. קומה נוספת תוקדש לחדר ישיבות המליאה, לשכת ראש העיר ולשכות הסגנים. על פי התיכנון, זה אמור להיות בניין חכם וירוק, דיגיטלי ומרושת מצלמות.

בניין העירייה יהיה האחרון בשורת בנייני ציבור לאורך שדרות משה שרת, בין המרכז המסחרי לחוף היום: מבנה המתנ"ס, הספרייה העירונית, אשכול הפיס ולבסוף בניין העירייה.

ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור, ציין כי החברה שזכתה במכרז היא בעלת ניסיון רב בתחום בניית מוסדות ציבור. לדבריו, העבודות לבניית הבניין החדש ימשכו כשנתיים.