ליטה ברזון (30) מקרית אתא, חובשת מד"א על אופנוע, קמה בשעת בוקר מוקדמת לפני מספר ימים בביתה, עם צירי לידה. ליטה לא חשבה שהלידה קרובה, שכן הייתה רק בחודש השביעי להריונה, אך 20 דקות אחר כך, החלה להרגיש כי הראש של התינוק כבר יוצא.

לאם ולילוד שלום. צילום: באדיבות מד"א

בעלה גלאור התקשר למוקד 101 של מד"א, ויצא מהחדר להשגיח על שלושת ילדיהם. בליווי טלפוני של חובש במוקד מד"א מוטי רוקח, החלה ליטה ללדת לבדה, ולמעשה ליילד את עצמה. היא לא איבדה קור רוח, ובתוך דקות בודדות נולד בנה התינוק.
 
חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו כעבור מספר דקות, ביצעו בדיקות רפואיות, ופינו את ליטה ואת בנה התינוק לבית חולים כשהם במצב טוב.
 
"הלידה הייתה זריזה וקלה יחסית. התינוק יצא ומיד התחיל לבכות. הייתי די רגועה, וניסיתי להרגיע את בעלי ואת ילדיי שהיו בבית, ולומר להם שהכל בסדר", סיפרה ליטה.

"התקשיתי להאמין שאני עומדת ללדת, זמן רב לפני המועד, ושאני בעצם מיילדת את עצמי. כשהבנתי מה קורה הייתי מאוד נרגשת, ואני יכולה לומר בפה מלא שזו החוויה הכי מדהימה שעברתי בחיי".
 
שרה-אל (11), בתה הבכורה של ליטה, שהייתה בבית, סיפרה: "עבורי הלידה של אימא הייתה מרגשת אך ברגעים הראשונים בעיקר מלחיצה.

"קמתי להתארגן לבית הספר, ופתאום ראיתי את אימא שלי יולדת בחדר השינה בבית שלנו. זה לא משהו שדמיינתי שיכול לקרות. התקשרתי לדודה שלי, גם היא חובשת במד"א, שניסתה להרגיע אותי ואת האחים שלי. הצלחתי להירגע אחרי שראיתי את אחי הקטן והמתוק נולד".