עובד בדוכן שווארמה בקריון, שהיכה את חברו לעבודה וניפץ על ראשו בקבוק זכוכית, לא יישלח לכלא. הפרקליטות הודיעה על כוונתה לערער לבית משפט המחוזי על קולת העונש.

צילום המחשה: shutterstock

התקרית אירעה ב-9.9.17 בשעה 00;23. מגזר הדין שניתן השבוע עולה כי בין השניים התפתח ויכוח על שעת סגירת החנות שהסלים לקטטה.

הנאשם הוציא מתוך המקרר בקבוק שתייה מזכוכית ורדף אחרי חברו אל תוך המטבח וכשזה נפל על ברכיו, הלם בו עם בקבוק השתייה על ראשו עד שהבקבוק התנפץ ותכולתו נשפכה. לאחר מכן נטל הנאשם סכין ואיים על חברו: "אם לא תתרחק מפה, אני דוקר אותך".

החבר פונה לבית החולים ונזקק לתפרים בראשו כדי לאחות חתך עמוק. כמו כן, הרופאים הוציאו זכוכיות אשר נותרו בראשו. במסגרת עסקת טיעון הודה הנאשם במיוחס לו והתביעה דרשה לגזור עליו מאסר בפועל בין שנה וחצי לשלוש שנים. סניגורו של הנאשם, עו"ד נואף עזאם, ביקש מבית המשפט לא לשנות את מסלול חייו של מרשו, אשר לפני חודשיים פתח עסק חדש בתחום המזון המהיר והוא מפרנס את כל משפחתו.

לדברי הנאשם, במהלך עבודתם המתלונן נהג להתנכל לו, להשפיל אותו, לקלל אותו בשפה גסה ולא מכבדת ולהכתיב לו נהלי עבודה, על אף שלא מונה כאחראי במקום אלא עבד כמוכר בדומה לו. הנאשם הביע חרטה כנה על מעשיו ולתפישת שרות המבחן רמת המסוכנות שלו נמוכה.

המותקף הגיע אף הוא להעיד וסיפר לבית המשפט כי עשה סולחה עם הנאשם ואף הגדיר אותו כאדם טוב. הוא ביקש מבית המשפט לאפשר לו לחזור לחייו.

שופטת השלום בקריות, סימי פלג קימלוב, קיבלה את בקשת הנאשם וגזרה עליו שמונה חודשי עבודות שרות, 2000 שקל קנס וצו מבחן למשך שנה. "נתתי משקל לדברי נפגע העבירה, היחסים בינו לבין הנאשם שוקמו והם בקשרי חברות", כתבה.

כיתוב ת | צילום: שם הצלם