נוסעי הרכבת שנסעה אתמול בצהריים (רביעי) מנהריה למודיעין שפשפו את עיניהם בתדהמה כאשר גילו שפקח הרכבת שנמצא בסבב ביקורת כרטיסים שגרתי הוא  מקס סטינברג־ברונשטיין, ילד בן תשע.

הפקח אלון צרפתי והילד מקס. צילום: רכבת ישראל

פקח הרכבת הצעיר, חובב רכבות מושבע, היה בדרכו מביתו בקרית ים לתחנת נתב"ג, ללוות את אימו לטיסתה לברזיל, ממנה עלתה המשפחה לפני שנתיים. כאשר הגיע פקח הרכבת האמיתי, אלון צרפתי, לסיור שגרתי בקרון, נעמד הילד מקס והודיע לו בחגיגיות ובביטחון כי מעתה יסייע לו בעבודתו והוסיף בהתרגשות כי חלומו הגדול הוא להיות פקח רכבת.

מקס בן התשע הגשים חלום. צילום: רכבת ישראל

בתחילה חשב הפקח אלון צרפתי שמדובר במתיחה ושאל את הילד אם הוא נוסע עם הוריו. לאחר בירור קצר התגלה כי מקס נוסע עם אחותו ואמו, אשר אישרו לו להתלוות לפקח הרכבת בעבודתו.

לאחר אישור מהיר של צרפתי עם פיקוד הרכבת הארצי, החלו שני הפקחים, זה האמיתי וזה הצעיר, במלאכת ניהול הנסיעה ומתן שירות לנוסעים. במהלך הנסיעה הדהים הילד מקס את הפקח צרפתי בידע הנרחב שלו בנוגע למערכות הרכבתיות השונות, ועבודת צוותי הרכבת השונים, בדגש על זו של הפקח.

"הדבר שאני הכי אוהב בעולם זה רכבות, תמיד כשאני נוסע ברכבות אני מדבר עם עובדי הרכבת והיום אלון הגשים לי חלום להיות פקח" מספר הפקח הצעיר מקס, "ברכבת בישראל יש המון כפתורים ואנשי צוות, לעומת הרכבת בברזיל שפועלת באופן משעמם. אני לומד הרבה על רכבות ואז מלמד את חבריי בבית הספר".

"התרגשתי לראות את הביטחון והלהט של מקס בשעה שבדק את הכרטיסים ובמיוחד לגלות את הידע המקצועי שהוא גילה" מספר אלון צרפתי פקח הרכבת, "אני מאמין שהוא יגשים את חלומו ויצטרף אלנו לצוות הפקחים של רכבת ישראל".

ברכבת ישראל התרגשו מאוד לשמוע את הסיפור, והזמינו את הפקח הצעיר לביקור חווייתי במוזיאון הרכבת בחיפה, שם תוענק לו תעודת פקח צעיר.