שתי נערות הלומדות באחד מהתיכונים בקרית מוצקין תקפו אתמול (רביעי) תלמידה חדשה, בת גילם. התלמידה פונתה באמבולנס לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם עם פציעות בכל חלקי הגוף. התלמידות נחקרו במשטרה וקיבלו צו הרחקה מבית הספר עד ליום ראשון.

השפלה ופגיעה נפשית. צילום: shutterstock

המקרה אירע אתמול (ד') בשעות הצהריים. בתום יום הלימודים, תקפו שתי בנות תלמידה חדשה בבית הספר. "הבת שלי בסך הכל חמישה ימים בבית הספר הזה", סיפרה אמה.

"היא למדה קודם בבית ספר אחר. אבל היתה לה חברה בבית הספר הזה שאותן בנות הציקו לה. לפני מספר חודשים היא שלחה להן הודעה וביקשה שיפסיקו להציק לחברתה. מאז לא היה קשר.

"כשהיא החלה ללמוד בבית הספר לפני מספר ימים, הן הבינו שהיא שדיברה איתן קודם. הן קיללו אותה והמתינו לה ביציאה מבית הספר. כשהיא יצאה הן קפצו עליה והתיישבו עליה, תקפו אותה באגרופים ובבעיטות. גם השומר ואב הבית שניסו להוריד אותן ממנה, לא הצליחו".

בעקבות האירוע, מספרת האם, הזמינה הנהלת בית הספר משטרה ואמבולנס למקום. "התקשרו אלי בערך בשעה 12:30 וסיפרו לי על המקרה", אמרה.

"נסעתי לבית החולים רמב"ם. יש לה שריטות ושפשופים בפנים, הן שברו לה את הציפורניים ובעטו בה. הרופא אמר לי שיש לה זעזוע מוח. היא לא זכרה אפילו שהרביצו לה. מהמשטרה נאמר לי שהבנות קיבלו צו הרחקה עד ליום ראשון.

"הבת שלי במיטה פצועה וכואבת. בכל מקרה היא לא תגיע לבית ספר עד יום ראשון. זאת קבלת הפנים שהכינו לבתי בבית הספר החדש. מעבר לפגיעה הפיסית ישנה השפלה ופגיעה נפשית".

לדברי האם, כעת היא חוששת שהמצב יחזור על עצמו ויעמיד את בתה בסכנת חיים. "הן הבטיחו לה לפני כולם, שזו רק ההתחלה ועוד יהיה המשך. אני לא יודעת מה יהיה, ומקווה שהאלימות תטופל כמו שצריך. הן אמרו לה שיחכו לה. אני פוחדת שיהרגו אותה".

ממשרד החינוך נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את האירוע. הנושא מטופל באופן מעמיק עי גורמי המקצוע במשרדנו ובבית הספר. כמו כן, דווח לרשויות החוק. בשל צנעת הפרט לא נוכל לפרט מעבר לכך".

מהמשטרה נמסר: "במוקד 100 התקבל דיווח בדבר קטטה בין מספר נערות מחוץ לכתלי בית הספר באזור הקריות, כאשר צוות שוטרים שהגיע למקום עיכב לחקירה את המעורבות. החקירה נמשכת ומטבע הדברים לא נפרט מעבר לכך".