קבלן שביצע שיפוץ בבניין ברחוב זלמן שזר בקרית ים, יפצה דיירת בקומה העליונה בסכום של 4,500 שקל, לאחר שהוריד את יריעות הזפת ולא הניח אחרות במקומן.

פועלים על פיגומים. צילום הרצל יוסף

מכתב התביעה עולה, כי ב-1.4.18 התחיל הקבלן את עבודות הבניין בהורדת יריעות הזפת, ולאחר מכן עזב את העבודה. "התרענו מפני גשמים חזקים שאמורים לרדת, אבל הוא התעלם והמשיך בעבודות אחרות בבניין.

"כשהחלו גשמים חזקים לרדת, הגג הוצף במים שהחלו לחלחל לקיר דירתי, אל חדר השינה ובחדר נוסף. המזרן היה ספוג במים ונהרס לחלוטין וכן נגרם נזק בתקרת החדר. בגלל שהיו פיגומים הקבלן סגר את כל החלונות ולא יכולתי אפילו לאוורר.

"היה ריח של עובש נוראי בדירה. פניתי לקבלן, הוא הגיע לראות את הנזק ואמר שיחליף את המזרן לחדש ויסדר את הנזק בדירה על חשבונו. לאחר מספר ימים, כשהגג התייבש, הוא שוב התעלם ושוב ירדו גשמים והנזק החמיר".

לטענת הקבלן לאחר שהוריד את היריעות הזמין מומחה איטום, אשר עידכן אותו כי יש בעיה בשיפועים בגג וציין כי קודם יש לתקן את השיפועים ורק לאחר מכן לזפת את הגג

שופטת השלום בקריות כתבה: "על הקבלן היה לבחון, קודם להסרת היריעות, האם ניתן לבצע את העבודה לשמה נשכר...היה עליו להשיב את היריעות, תהא העלות אשר תהא, בוודאי שלא להשאיר את הגג חשוף, כפי שנשאר".

השופטת פסקה לדיירת 2,000 שקל עבור המזרן והנזקים בדירה ו-2,500 שקל עבור עוגמת הנפש.