העבודות להקמת טיילת עד הים בצפונה של קרית ים הולכות ומתקדמות בימים אלה בקצב מזורז. הטיילת המתוכננת תתפרס מרחוב גולדה מאיר ותחבר את מזרח העיר עם טיילת החוף העירונית.

אורכה של הטיילת החדשה צפוי להיות יותר מקילומטר ולאורכה יוקמו פינות ישיבה מוצללות, מגרשי ספורט שונים, גינות משחק לילדים, במת אירועים פתוחה וגינון נרחב.

רצף הליכתי משדרות ירושלים ועד לקרית חיים. צילום: באדיבות עיריית קרית ים

הטיילת נבנית במקביל לרחוב הפלמ"ח והיא תתחבר בסיומה לטיילת החוף של העיר באזור מזח הבתולה וחוף אלמוגים. עם השלמת חיבור טיילת החוף של קרית ים עם זו של חיפה ייווצר רצף הליכתי משדרות ירושלים ועד לקרית חיים.

לפני שבועות אחדים וכחלק מאירועי ט"ו בשבט החלה העירייה במבצע נטיעות של עצי דקל חדשים לאורך טיילת, באמצעותו נוצר חיבור ראשון בינה לבין הקהילה.

בכניסה המזרחית לטיילת מתוכנן לקום מתחם של שוק עירוני פתוח, ובמקום השוק הישן עתיד לקום מרכז מסחר ותעסוקה בהיקף של 33 אלף מ"ר.

הטיילת החולפת בקרבת האצטדיון העירוני החדש, המושלם בימים אלה, תהיה מבוססת על שבילים להולכי רגל ושבילי אופניים אשר יעוצבו בצורה ייחודית.

התכנון וכל השימושים המוצעים תואמו עם מפעל רפא"ל ובהסכמתו והוא "יגאל" סוף סוף את המתחם מפני הזנחה שנמשכה במקום עשרות שנים לאחר שקבלן שאמור היה לפתח את המקום במסגרת מכרז של משרד השיכון פשט את הרגל.

בפרויקט מושקעים יותר מ-8 מיליון שקל הממומנים מכספי העירייה, משרדי הממשלה והפרויקט הלאומי להנחת מובל הניקוז האזורי.

כחלק מהשלמת הטיילת תשווק בחודשים הקרובים המדינה את השטחים להקמתה של שכונת היוקרה החדשה "נווה חוף", שבה עתידים לקום כ-140 יחידות דיור בסטנדרט בנייה גבוה במיוחד ובגובה של עד שלוש קומות בלבד וכל זאת בקו ראשון לים.

 עבודות ההקמה נמצאות בימים אלה בעיצומן והערכה היא כי השלב הראשון והמרכזי של הטיילת יושלם כבר במהלך הקיץ הקרוב.