צעיר מקרית אתא, החשוד בשוד בנק איגוד בקרית ביאליק, הודה בביצוע השוד ושיחזר אותו לעיני מצלמות המשטרה. השוד אירע ביום חמישי בשעות הצהריים ברחוב שדרות ירושלים והחשוד נתפס על חם עם הכסף עליו.

שוד באמצעות פתק. צילום: גיל לרנר

הצעיר (24), חייל משוחרר, נכנס לסניף בנק איגוד, הגיש פתק לכספרית, אשר מסרה לו אלפי שקלים, התנצל בפני מנהל הבנק על מעשיו, ונמלט עם הכסף. שעה קלה לאחר מכן, במהלך סריקות שביצעה המשטרה, הוא נעצר סמוך לאיקאה, והכסף הגנוב נמצא ברשותו.

הצעיר נעצר לחקירה, ומאז הוארך מעצרו פעמיים. בחקירותיו הוא הודה במיוחס וסיפר לחוקריו על המצב הכלכלי הקשה של משפחתו, ועל הלחץ העצום בו היה נתון. במהלך השבוע הוא הובא על ידי החוקרים לבנק ושיחזר את השוד.

מדובר בצעיר ששירת ביחידה קרבית מובחרת, ובני משפחתו וחבריו נכחו בדיון.

סניגורו, עו"ד תומר בן חמו מהסניגוריה הציבורית, ציין בדיון המשפטי: "מדובר בבחור צעיר, נורמטיבי לחלוטין, חייל מצטיין בצבא, שעשה טעות ומתחרט עליה. הוא מבין את גודל הטעות ומכה על חטא. הוא מלח הארץ, ממשפחה נורמטיבית שנקלעה למצוקה, הוא לא ידע לאן לפנות".

השופטת סימי פלג קימלוב, האריכה את מעצרו של החשוד בשנית, ואסרה על פרסום זהותו על מנת לא לגרום לו נזק עתידי.

בהחלטתה ציינה: "לא נעלמה מעיני העובדה כי מדובר בבחור צעיר, נעדר עבר פלילי, וכן לא נעלמו מעיני נתוניו האישיים של החשוד. עם זאת אני סבורה כי יש מקום לסיים את החקירה".