שני צעירים מקרית מקרית ביאליק מואשמים כי היכו נמרצות עובר אורח ודקרו אותו עד שאיבד את הכרתו, ללא סיבה.

צילום: shutterstock

התקרית אירעה ב– 4.1.19 בשעה ארבע לפנות בוקר בצומת קרית אתא ובכתב האישום הודגש כי בין התוקפים, שני צעירים בני 19 ו-21 לבין המותקף, שגם הוא בשנות ה-20 לחייו, לא היתה כל הכרות וכי המותקף לא התגרה בהם כלל.

למרות זאת, השניים היכו אותו במכות אגרוף לראשו, חתכו אותו באמצעות חפץ חד, דקרו אותו, בעטו בו בכל חלקי גופו, עד אשר נפל ארצה. בעודו שרוע על הרצפה, אחד הנאשמים בעט בו בראשו ודרך עליו תוך שחברו מכה מכות אגרוף בבטנו.

בהמשך הצליח המתלונן לחמוק מהנאשמים, אך הם רדפו אחריו ומשהשיגו אותו המשיכו להכות אותו ולבעוט בו בעודו שרוע על הרצפה עד שאיבד את הכרתו והובהל לבית החולים באמבולנס.

כתוצאה מהתקיפה נגרמו למתלונן חתכים בגוף, דקירות ושטפי דם. השניים שנעצרו זמן קצר לאחר התקרית מואשמים בעבירות של גרימת חבלה כשהעבריין מזויין, ואילו הצעיר מביניהם מואשם גם בשיבוש מהלכי חקירה לאחר שבתא המעוכבים בתחנת זבולון, הטיל את מימיו על ידיו אשר היו מגואלות בדם, בכוונה להעלים ראיות.

חשוד זה גם שמר על זכות השתיקה במהלך החקירה בעוד שחברו מסר גירסה חלקית על חלקו באירוע.

יחד עם כתב האישום הוגשה נגד השניים גם בקשה למעצרם עד לתום ההליכים נגדם, כאשר התובעת, פקד שירלי טוביה מדגישה את האלימות הקשה שהפגינו השניים ללא כל התגרות או סיבה.

פקד טוביה: "לאחר בילוי לילי בצומת קרית אתא, תקפו ופצעו את המתלונן, ללא כל הכרות מוקדמת ביניהם וללא כל התגרות מצידו של המתלונן, באופן חמור ואלים".

השניים, המיוצגים ע"י הסניגוריה הציבורית, עדיין לא ענו על כתב האישום נגדם וכמו כן לא התקבלה החלטה על מעצרם עד לתום ההליכים.

שופטת בית משפט השלום בקריות, סימי פלג קימלוב, דחתה את הדיון בעניין לשבוע הבא על מנת לאפשר לסנגוריהם ללמודה את חומר הראיות נגדם שאספה המשטרה.