שנתיים מאסר בפועל נגזרו השבוע על תושב שפרעם (23) ששדד אזרח באמצעות שוקר חשמלי כאשר זה נתלה על רכבו.

מגזר הדין שניתן השבוע בחיפה עולה כי ב-9.10.18, סמוך לשעה 40;01, נסעו השניים בקריות וכאשר הגיעו לצומת צבר עצרו באור אדום לפני מעבר חצייה.

באותה עת ירד מהמטרונית אזרח והחל לחצות את הכביש במעבר החצייה. הנאשם, אשר הבחין כי בידו טלפון סלולרי מסוג סמסונג, החליט לשדוד אותו. הנאשם פתח את חלון הרכב ויחד עם חברו ביקשו מהאזרח לבצע שיחה מהטלפון שלו.

האזרח הסכים, נתן לנאשם את המכשיר ונעמד בסמוך לרכב, הנאשם חייג מספר פעמים, אך לא נענה. בשלב זה הרמזור התחלף לירוק והאזרח הושיט את ידו כדי לקחת את הסלולרי שלו, אבל הנאשם שלף שוקר חשמלי וחישמל אותו מספר פעמים בידו על מנת לגרום לו להרפות את ידו מהרכב.

הנהג החל בנסיעה מהירה, בעוד שהאזרח הנשדד אוחז בחלון הרכב וצועק "תעזבו אותי". השניים נמלטו כאשר המכשיר הסלולרי של האזרח בידו של הנאשם. האזרח נפצע קל ופונה למיון לקבלת טיפול רפואי.

הנאשם הודה במיוחס לו והורשע בעבירות של שוד בנסיבות מחמירות. התביעה ביקשה להחמיר עימו בטענה כי למרות גילו הצעיר הוא בעל עבר פלילי.

הנשדד העיד בבית המשפט וסיפר כי מעבר לטראומה והחבלות שנגרמו לו, הוא נאלץ לבטל חופשה בחו"ל, אליה אמור היה לצאת למחרת האירוע והתשלום עבור הטיסה והמלון ירד לטמיון. כמו כן, הוא נעדר ממקום עבודתו כשלושה שבועות – תקופה בה נזקק לעזרת בני משפחה שנעדרו אף הם מעבודתם.

הסניגור ביקש שלא לגזור על מרשו יותר משנתיים מאסר בפועל וציין כי זאת הפעם הראשונה בחייו שהוא מאחורי סורג ובריח וכי מרשו נטל אחריות על מעשיו, היכה על חטאיו וטען כי מדובר ב"שטות" ועל כן יש להקל עימו.

השופט יחיאל ליפשיץ ציין כתב: "מדובר באירוע חמור, שוד אלים ואכזרי שבוצע באמצעות שוקר חשמלי נגד מתלונן שהלך בצומת מרכזי באזור הקריות וכל 'חטאו' היה שנעתר לבקשה שהופנתה אליו מאת הנאשם שטען בפניו טענות כזב, כאילו הוא נזקק למכשיר הטלפון".

השופט גזר על הנאשם לפצות את האזרח הנשדד ב-20 אלף שקל. על שותפו לשוד נגזרו 8 חודשי עבודות שירות.