ילדי הגן ברח' מעלה החרמון בקרית אתא נעקצים על יד טפילים בכל חלקי גופם. לטענת ההורים, מדובר בפשפשים. ריסוס נגד יתושים שביצעה העירייה לא הועיל, ובעקבות זאת הורים רבים לא שלחו השבוע את ילדיהם לגן.

"זה מראה מזעזע". צילום: פרטי

ההורים מעידים כי לאחרונה הילדים חוזרים הביתה כשהם מתגרדים ומתלוננים על עקיצות בגופם. "בהתחלה ראיתי רק את הפנים של הילד. הוא היה מלא בעקיצות.

"חשבתי שמדובר בעקיצות של יתושים והתכוונתי למרוח אותו", סיפרה אחת האמהות. "בערב במקלחת ראיתי שכל הגוף שלו מלא בעקיצות שהפכו לשלפוחיות. פתאום התחלנו לשמוע מעוד הורים בקבוצת הווטצאפ שהילדים שלהם חזרו באותו אופן. כבר הבנו שזה לא מקרי".

לדברי האם היא לקחת את הילד לרופא שטען שאין מדובר בעקיצות יתוש. "הילד לא הפסיק להתגרד בכל הגוף ולקחתי אותו לרופא", אמרה.

"הוא אמר שלא מדובר בעקיצות יתושים וככל הנראה מדובר בפשפשים. הבן שלי פיתח תגובה אלרגיה לעקיצות האלה, והוא לא אלרגי ליתושים. במשך כמה לילות הוא לא ישן.

"זה כרוך במקלחות כל כמה שעות ומריחת משחה. זה היה פשוט לא נעים וסבל לילד. הוא כבר נמצא מספר ימים בבית ולא הולך לגן".

"העקיצות הפכו לשלפוחיות". צילום: פרטי

לדברי ההורים בשבוע שעבר הגיעו עובדי עירייה לבצע ריסוס בגן, שלא הועיל. "בהתחלה אמרו לנו שזה שום דבר. נעשתה בדיקה ולא נמצא דבר", אמרה אם אחרת. "לאחר מכן הם עשו ריסוס נגד יתושים שלא עזר.

"הילדים המשיכו לחזור עקוצים בכל הגוף כי לא מדובר ביתושים. מדובר במראה מזעזע. כל הגוף של הילדים עקוץ. ביום שני בערב הם ריססו שוב, גם בתוך הגן. לא ידוע לנו באיזה ריסוס מדובר כי לא אומרים לנו. אתמול (ג') ילדים רבים לא הגיעו לגן".

פרט לבעיית המזיקים העלו ההורים טענות על הזנחה. "זה גן שלא שופץ עשרות שנים ויש בו המון ליקויים", אמר הורה אחר. "הוועד אסף כסף כדי לרכוש צעצועים לגן, כדי שיהיה לילדים במה לשחק. את המזגן לקח חמישה חודשים עד שתיקנו.

"כך גם לגבי נזילה בשירותים שבעקבותיה הילדים לא רצו להיכנס לשירותים. כל החצר מלאה חול עם צואת חתולים וכלבים. היחס של העירייה הוא מחפיר ומזלזל. הם משקיעים רק בגני הילדים בשכונות החדשות. אין מה לעשות, יש ילדים טובים יותר ויש פחות".

מעיריית קרית אתא נמסר: "לאור פניות ההורים בוצע טיפול בתוך הגן, בחצר ובסביבת הגן בתחילת השבוע שכלל ריסוס והדברה. מעבר לכך הגן מתוחזק על בסיס שוטף לאורך כל השנה ולא קיימים בו מפגעים אשר מסכנים את הילדים.

"בתחילת השנה נרכשו עבור הגן משחקים רבים לשימושם של הילדים. הגן יעבור שיפוץ של החצר בימים הקרובים שיכלול התקנת משטח גומי ודשא סינתטי במקום משטח החול הקיים".

ממשרד החינוך נמסר: "הנושא נמצא באחריות הרשות המקומית. יחד עם זאת בבירור שערכנו עם הרשות המקומית הנ"ל קיימה פעולות מניעה וטיפול והנושא נמצא במעקב של גורמי המקצוע במשרדנו".

ממשרד הבריאות נמסר: "האחריות על הפעלת גני  חובה היא של הרשות המקומית. יש לפנות למחלקת החינוך של עירית קרית אתא".