המשטרה עיכבה היום (שני) בשעות הבוקר המוקדמות כשמונה תלמידים, כבני 16, מבית הספר אורט קרית מוצקין בחשד לעבירות סמים.

אורט קרית מוצקין. צילום: נחום סגל

התלמידים נעצרו בשעה שש בבוקר בבתיהם והובאו לחקירה במחלק הנוער במרחב חוף.

לטענת גורם במערכת החינוך העירונית, השוטרים הגיעו לבתי התלמידים ולקחו אותם לתחנה ללא ליווי הוריהם. "ככל הנראה מדובר בתלמידים מבתי ספר נוספים בקריות", אמר. "מדובר בחשד לעבירות סמים".

במשטרה אישרו הבוקר למיינט קריות את פרטי הפעילות, אך סירבו למסור פרטים על החקירה בשל חשש לשיבושה.

מאורט מוצקין נמסר כי הנושא נמצא בטיפול משטרת ישראל ולבית הספר אין כל מידע לגבי זהות העצורים היות שלנושא אין קשר לפעילות בית הספר.

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "העירייה סומכת על רשויות החוק שיבצעו עבודתן כנדרש. הרשות בשיתוף המשרד לביטחון הפנים מפעילה תכניות רבות בתחומי מניעה בבתי הספר באמצעות הרשות למלחמה באלכוהול, אלימות וסמים (עיר ללא אלימות) ובשיתוף סיירת ההורים העירונית שמקיימת פעילות הסברתית נרחבת".

ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הידיעה. 

 חקירת המשטרה בעיצומה. צילום המחשה: shutterstock

מהמשטרה נמסר: "במסגרת המאבק חסר הפשרות של משטרת ישראל בנגע הסמים, למען ביטחון הציבור, ניהלה המשטרה בחודשים האחרונים חקירה סמויה בתחום הסמים באזור קריות, במסגרתה התמקדו בלשי התחנה בעבירות שימוש בסמים בקרב בני נוער, לרבות החזקת סם שלא לשימוש עצמי.

"כאמור, היום הפכה החקירה לגלויה, כאשר בלשי התחנה עיכבו 8 קטינים לתחנה לצד חיפוש ותפיסת הסמים.

"חקירת המשטרה בעיצומה, כאשר בכוונת המשטרה להמשיך ולחקור מעורבים נוספים במטרה לחשוף ולמצות את הדין עם אלה המסכנים את ביטחון בני הנוער, בדגש על מעצר החשודים בסחר בסמים".

כזכור, גם לפני כשנה וחצי, המשטרה עיכבה תלמידים רבים מתיכון אורט קרית ביאליק, בחשד לשימוש בסמים. אז סיפרו הנערים כי לקחו אותם בשעת בוקר כמו אחרוני העבריינים. עוד טענו, כי החוקרים ביקשו לדעת פרטים על הסוחרים שמכרו להם את הסמים.

קרובת משפחה סיפרה אז: "בשעה שש וחצי בבוקר הגיעו שני שוטרים לבית התלמיד, עם צו חיפוש מבית המשפט. הם לא הסבירו למה הגיעו. הם ערכו חיפוש בחדרו של הנער, הוציאו דברים מהארונות ומהמגירות.

"לאחר מכן הם לקחו אותו איתם לתחנה בניידת, בבהלה רבה. זו סיטואציה לא נעימה. הכל קרה בנוכחות ההורים והאחים הקטנים שלו, על כלום ושום דבר. אחרי שעתיים שיחררו אותו. זאת היתה טראומה. הילד ניסה לשמור על קור רוח, אבל אף אחד לא באמת יודע מה הרגיש. ההורים נכנסו ללחץ רציני".