קאנטרי קלאב גלי גיל בקרית מוצקין, שהשליטה בו נמכרה לפני כשנתיים, הולך לעבור שיפוצים במשך מספר חודשים.

נכון להיום, עדיין לא ברור מה יקרה עם המנויים הקיימים אבל לתושבים שהתעניינו השבוע ברכישת מנויים חדשים, נאמר כי יש אפשרות לרכוש מנוי עד לסוף חודש דצמבר בלבד, ולאחר מכן המקום ייסגר לצורך שיפוצים. לשאלה מה יקרה עם המנויים הקיימים ענו השבוע בקבלה של גלי גיל: "ההנהלה תתמודד עם הנושא".

קאנטרי גלי גיל. צילום דורון גולן

גלי גיל היה הקאנטרי קלאב הראשון באזור הקריות, ובמשך שנים נחשב לאחד המבוקשים באזור. הוא נבנה על ידי קבוצת שותפים, אבל השותף הבכיר ובעל זכויות הניהול היה כל השנים היזם גבי בן גלים, באמצעות חברת 'גבי בן גלים, חברה לבניין בע"מ'.

עם השנים קמו מתחרים לגלי גיל, בהם 'ספורטלי' שהוקם בצפון העיר על ידי העירייה, וכן חדרי כושר כמו 'הולמס פלייס' בקריון, והאטרקטיביות של גלי גיל ירדה.

בתקופה מסוימת ננקטו נגד המקום הליכי גבייה בשל חובות לתאגיד המים. בן גלים טען אז כי מדובר ברדיפה מצד ראש העיר, חיים צורי, עימו הוא מסוכסך תקופה ארוכה. בהמשך נרשם במקום אירוע קשה במיוחד, במהלכו חושמל למוות הילד איתי פרוים בבריכת הפעוטות.

במשפט שהתנהל אז, שעניינו תביעה פלילית שהוגשה נגד בן גלים על חלקו במקרה, סיפר היזם לראשונה על הקשיים בהם נתון המקום. וכך נרשם אז בפרוטוקול הדיון: "מיד לאחר שהוגשה נגדי התביעה, הוצאתי את זכותי להפעיל את המקום למכירה (קשה למצוא קונה לעסק שאינו רווחי) וכנ"ל את חלקי בתיאטרון הצפון, שהוא כן רווחי. במציאות שבה הבעלים בכל מקרה נתבעים, איני רוצה להיות בעלים של עסקים שנותנים שירות".

בנובמבר 2016 פרסם "ידיעות המפרץ", באופן בלעדי, על המגעים שמנהל בן גלים למכירת חלקו וזכויות הניהול במקום לחברת 'חוצבי המקום', מבסמת טבעון. בן גלים הכחיש שבכוונתו למכור את גלי גיל, ואמר שעבורו זה מפעל חיים ואין לו כל עניין למכור, אבל בסופו של דבר המכירה התבצעה ואף אושרה על ידי העירייה, שהיא בעלת המקום, והשליטה במקום אמורה לחזור אליה בתום תקופת הזיכיון.

בשבועות האחרונים קיבלו מנויי הקאנטרי הודעה על השיפוץ המתוכנן ועל כך שהמקום ייסגר לתקופה של מספר חודשים. יצוין כי בעלי חוצבי הצפון היו מודעים למצבו של הקאנטרי, שזקוק לשיפוץ יסודי, מאז שקנו את המקום. כעת, ככל הנראה, הם הולכים להוציא את השיפוצים אל הפועל, דבר שמחייב את סגירת המקום.

מנהלת גלי גיל, קרן גרין, אישרה בשיחה ל"ידיעות המפרץ" כי המנויים אכן קיבלו הודעה שהמקום ייסגר לתקופה מסוימת לביצוע שיפוצים, אבל לדבריה, הנושא עדיין לא סוכם סופית, לא ברור כמה זמן יימשכו המנויים ולכן גם לא סוכם סופית על הדרך בה יטופלו המנויים.