מסיבות סיום נוצצות הן כבר לא עניין לתיכוניסטים בלבד; כיום גם ילדים ביסודי זוכים להפקות מרהיבות, המהוות נטל נוסף על ההורים.

כל תלמידי השכבה ישתתפו בטקס. בית הספר נעורים | צילום: דורון גולן

בימים האחרונים קיבלו הורים לתלמידי כיתה ו' בבית הספר נעורים בקרית ביאליק רשימה ארוכה של פריטים שהילדים נדרשים להביא להופעה במסיבת הסיום.

פרט לג'ינס שחור או כחול שיש כמעט בכל בית, נדרשו הילדים להביא נעליים בצבע מסוים, בגדי ריקוד, חולצות מכופתרות ואביזרים שונים.

הרשימה המפורטת הצליחה להכעיס הורים. "לא מדובר בפריטים שיש לכל ילד בארון. ילדה שאינה רוקדת, אין לה בגדי גוף וטייצים", אמר אחד ההורים. "אין ילדה בגיל הזה שיש לה חולצה לבנה מכופתרת בארון הבגדים.

אלו פריטים שחייבים לרכוש רק עבור המסיבה, הילדים לא ישתמשו בהם אחר כך. אנחנו נדרשים להוציא עשרות או מאות שקלים עבור פריטים שלא יהיה להם שימוש. מדובר בסכומי כסף גדולים, שלחלק מההורים אין אפשרות להוציא, אבל רבים מתביישים להגיד את זה".

לדברי ההורים, מאחר שלא מדובר בפריטים הכרחיים ללימודים, אפשר היה להתחשב בהם. "בית הספר צריך ללמד ילדים גם על ערך כלכלי. איך להתחשב במי שאין לו, ואיך לחסוך בכספים מיותרים להורים", אמר הורה אחר.

"לבתי אין נעליים שחורות בבית, ועכשיו צריך לקנות במיוחד עבור המסיבה. נעליים זה לא דבר זול, למה אנחנו צריכים לרכוש אותן במיוחד?".

עוד הוסיפו כי בחופש הגדול יש מספיק הוצאות להורים, ובית הספר צריך להשכיל ולא להכביד. "לרוב המשפחות יש הוצאות רבות בחודשי הקיץ, לקייטנות או פעילויות אחרות לבוגרים, שעולות לא מעט כסף.

"ההוצאה הזו על מסיבת הסיום היא גדולה ומיותרת. יש הורים שכבר קורסים תחת הנטל הכלכלי, לא צריך לבנות בכל פעם על הכיס של ההורים".

ממשרד החינוך נמסר: "אנו סומכים על שיקול הדעת המקצועי של הנהלת המוסד וצוות המחנכות בנושא. נבהיר, כי כלל תלמידי השכבה ישתתפו בטקס הסיום, ובמידת הצורך, אם יש לסייע לתלמיד, בית הספר ידאג לכך".

יצוין, כי דרישות להורים הועברו בכל בתי הספר היסודיים והתיכוניים בעיר.