הווטרינר ד"ר דוד דדיה יפצה בעשרות אלפי שקלים את בעליה של הכלבה ג'סיקה מקרית אתא. הוא קיבל תשלום ממשפחת טרונין והיה אמור להמית את הכלבה, שחלתה בסרטן ממאיר ולשלוח את הפגר למשרפה, אך זרק אותה גוססת לתוך פח ביישוב מגוריו. הסכם הפיצוי בינו לבין המשפחה נחתם בסודיות והוא ימנע מהמשפחה לתבוע את הווטרינר בתביעה אזרחית.

צילום המחשה: שאטרסטוק

ד"ר דדיה ליד מכולת האשפה. צילום: שני גורן
בשבוע שעבר נפתח משפטו הפלילי של ד"ר דדיה. הוא מואשם רק באי פינוי כדין של פגר הכלבה ולא באופן הממתה והעובדה שגססה בפח האשפה שלושה ימים.

על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בחיפה על ידי משרד החקלאות, נטען כי ב-10.6.19, התבקש ד"ר דדיה על ידי אירנה טרונין מקרית אתא לבצע המתת חסד לכלבתה בת ה-14, ג'סיקה, לאחר שאובחנה כסובלת מגידולים בדרגת ממאירות גבוהה וירידה בספיקת כליות.

באותו יום בשעה 19:30 הגיע ד"ר דדיה לביתה של טרונין ופינה את הכלבה לצורך המתתה וטיפול בגווייתה. הוא גבה תשלום בסך 800 שקל עבור ההמתה ופינוי הגוויה לשריפה במכון כילוי הסמוך לקיבוץ עין המפרץ.

באותו יום, בסברו כי הכלבה מתה, השליך את הכלבה למכולה לפינוי אשפה יישובית במצפה אביב, בו הוא מתגורר. שלושה ימים לאחר מכן נמצאה הכלבה על ידי עוברי אורח, חיה, מייללת וקשורה בסדין בתוך פח האשפה.

ד"ר דדיה מואשם בעבירה של ניסיון לפנות פגר בעל חיים שלא באחת הדרכים המנויות בחוק.

לעניין הפיצוי הכספי מסרה באת כוחם של משפחת טרונין, עו"ד סיון רובין נוה: "בין הצדדים נחתם הסכם סודיות בקשר להליך האזרחי בתיק אשר הסתיים מחוץ לכותלי בית המשפט".

עו"ד תמי אולמן, המייצגת את ד"ר דדיה, סירבה להגיב בעניין הפיצוי.