אב ובנו מקרית ים נעצרו בחשד שהטרידו את שכנתם באמצעות כלב הפיטבול שלהם. 

בשבוע שעבר פנו לבית המשפט דיירים המתגוררים בבניין בשדרות ירושלים, וביקשו מהשופט להוציא צו נגד האב והבן שגרים בבניין סמוך בטענה כי הם מגיעים לבניין שלהם, מקימים רעש, מקללים ומאיימים עליהם וכי הכלב שלהם מסוג פיטבול מסתובב ללא רסן עד לשעות הקטנות של הלילה והנביחות שלו מפריעות למנוחתם.

תושבת: "אני ברחתי מהבית עם כל משפחתי מחשש שיפגעו בי". צילום: ShutterStock

"הכלב מסוכן, יש הוראה מהווטרינר שהכלב יהיה עם רסן. כל השכנים מפחדים לרדת מהבניין מחשש שהכלב ייפגע בהם. אנו מבקשים להתייחס לבקשתנו על מנת שנוכל לחיות ברוגע", כתבו הדיירים בבקשה.

אחת השכנות הוסיפה וכתבה: "אני ברחתי מהבית עם כל משפחתי מחשש שיפגעו בי. בכל פעם שאנחנו מגישים תלונות במשטרה, משחררים אותם לאחר שעה".

בדיון המשפטי סיפר אחד השכנים: "הם מסתובבים עם כלב פיטבול מסביב לבלוק שלנו. כל שכן שרוצה לעבור ומבקש, הם אומרים לו תעבור לצד השני. הם לא גרים בבלוק שלנו, הם גרים בכניסה אחרת. הם מאיימים שייפגעו בנו, שישרפו לנו את כלי הרכב והבלוק. לא יודע מה המטרה שלהם, אנחנו לא מסוגלים לחיות".

השכנה שברחה מביתה אמרה: "הם טוענים שכל הכניסות לבלוק שייכות להם והם מנהלים את הבלוק. הם שברו לי את המצלמות בבית. אני פוחדת להיות בבית, ברחתי מהבית, אני אצל אחותי".

שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, קיבל את בקשת השכנים והוציא צו למניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד, עד לדיון במעמד שני הצדדים. השופט טורס אסר על האב ובנו ליצור קשר עם השכנים, לעקוב אחריהם, להתקרב אליהם ולאיים עליהם".

למרות הצו, נעצרו השבוע האב ובנו בחשד שהטרידו את אחת השכנות. מהבקשה להארכת מעצרם עולה כי האב חסם את דרכה של השכנה, איים עליה עם כלב הפיטבול שלו וכן צילם אותה, בעוד בנו איים עליה: "תראי איזה שבת מחכה לכם".

האב ובנו חשודים באיומים ובהפרת צו, הובאו ביום שני לבית המשפט ונציג המשטרה, רנ"ג שצמעון תורג'מן, ביקש מבית המשפט לחייב אותם לחתום על התחייבות כספית שלא יפרו את צו ההרחקה שניתן נגדם.

השופט מוחמד עלי נעתר לבקשה ושיחרר את האב ובנו בחתימה על ערבות בסך 5,000 שקל והפקדה של 500 שקל בקופת בית המשפט.