עיריית מוצקין עורכת סקר בנושא חגיגות יום העצמאות ובו מתבקשים התושבים להצביע בעד או נגד קיום הופעות של להקות מקומיות במקום זמרים מפורסמים שעלותם גבוהה.

על אף שהסקר אמור להיערך במשך שבועיים, בעירייה כבר הודיעו שהחגיגות הן בסימן להקות מקומיות. חבר המועצה, ציקי אבישר: "צורי מאמץ את המצע של רוח חדשה במוצקין".

להקת כובע טמבל. צילום: באדיבות עיריית קרית מוצקין

בסקר שעלה ביום שני השבוע ביקש ראש העיר צורי בדף הפייסבוק שלו מהתושבים להביע את דעתם על שתי האפשרויות. כך כתב: "תושבים יקרים, אנא הקדישו כמה שניות מזמנכם וענו על הסקר הבא. ברצוני לשתף אתכם בהחלטה, כיצד ייראו חגיגות יום העצמאות הבא בקריית מוצקין.

"אין זה סוד, כי אומנים מהרמה הראשונה מבקשים ביום העצמאות כ-4,000 שקל (ומעלה) לדקת הופעה. שאלתי: האם לדעתכם יש מקום לוותר על התשלומים המופרזים האלה, ובמקום זה לתת במה ולחגוג עם הזמרים והלהקות המקומיות שלנו? לחילופין ״נחזק״ את אירועי הקיץ הנמשכים על פני חודשיים עם מיטב אמני ישראל ובמחירים שפויים יותר. ההחלטה בידכם, תודה!".

פחות כסף

הפוסט של צורי גרר עשרות תגובות רבות, לרוב שבחים אבל גם ביקורת. תושב העיר כתב: "אין שום ספק שהחגיגה האמיתית היא ריקודים ושירה בציבור כשכולם משתתפים (אפשר עם מילים מוקרנות על מסך) יותר שמחה הרבה פחות כסף . וכמובן יש להקות מקומיות - כובע טמבל, לירון ואחרים. שאפו על הרעיון ויסלחו לי כל האמנים שהפכו את יום העצמאות ל“קרדום לחפור בו״.

"הגיע הזמן לשים לזה סוף ופרופורציה". תושב אחר כתב. "ברור שלוותר עליהם. אף זמר-ת. לא שווים עשרות אלפי שקלים!! תהיה אתה מוביל את היוזמה הזו ותראה איך בכל הארץ ילכו ויחקו אחריך".

לעומתם היו כאלה שלא התלהבו מהיוזמה: "בואו נהיה אמיתיים אם זה יקרה, אף אחד לא ילך פה להופעות במוצקין וכולנו נחפש ללכת לעיר אחרת כדי לראות מופעים של זמרים טובים".

תושבת אחרת כתבה: "לא ברור למה אי אפשר להסתפק רק באמן אחד בערב יום העצמאות? מביאים אמן אחד ברמה, לפניו נותנים מופעים של אמנים מקומיים וכך כל הצדדים יוצאים נשכרים וללא עלויות מטורפות".

למרות שהסקר ייערך על פי התכנון שבועיים, כבר למחרת, פחות מ-24 שעות, הודיעה העירייה כי חגיגות העצמאות ייערכו בסימן אמנים מקומיים. צורי כתב: "אני שמח שהציבור נענה לקריאתי ויחד נמשיך ליצור פה את אירועי התרבות המובילים באיזור".

גם באופוזיציה בירכו על המהלך, אולם ציינו כי מדובר ברעיון מתוך מצע הבחירות שלהם. כמו כן טענו כי הדבר מהווה הוכחה על השפעת האופוזיציה על מדיניות העירייה.

"תוצאות 'סקר הפייסבוק' ידועות מראש. רוב הציבור יעדיף להשקיע ביצירה מקומית ובכישרונות צעירים בני מוצקין. חבל שנדרשו לצורי עשרות שנים להבין את מה שתמיד אמרנו ומה שרוב הציבור רוצה", אמר חבר המועצה, ציקי אבישר.

"את חצי מיליון השקלים שמוצקין שורפת כל שנה על שניים וחצי כוכבים שנותנים 45 דקות והולכים לקרייה ליד, אפשר להשקיע על פני שנה שלמה בדורות של כישרונות צעירים מקומיים שייצמחו להיות כוכבי העתיד".