תושבת קרית ביאליק נפלה על מדרכה בולטת ברחוב דליה בעיר. כתוצאה מהנפילה ריסקה את המרפק וכיום אינה יכולה להזיז את היד וחלק מהאצבעות. בהסכם פשרה בתביעה שהגישה נגד עיריית קרית ביאליק נקבע כי תפוצה בסכום של 225 אלף שקל. "כיום אני לא יכולה לעשות גם דברים פשוטים כמו להתלבש לבד או לבשל".

המדרכה המשובשת, השבוע. צילום: נחום סגל

המקרה אירע בשנת 2014 כאשר התושבת בת 55 באותה עת, חזרה לביתה מעבודתה במעון נעמת. "חזרתי הביתה ומעדתי על המדרכה ברחוב שהיתה מורמת. ככל הנראה היא נשברה בגלל שורשים של עצים", סיפרה. "כל הרחוב היה במצב כזה. כל הזמן נזהרתי לא ליפול שם, ובאותו יום נפלתי. אני גרה ברחוב משנת 1996 ועד לנפילה שלי מעולם לא נעשה שיפוץ ברחוב".

בעקבות הפציעה חייה השתנו מקצה אל קצה. "קמתי וניסיתי ללכת הביתה. אז כבר הבנתי שמשהו לא בסדר במרפק שלי. צלצלתי לבעלי שלקח אותי למרפאה בזבולון. שם הפנו אותנו מיד לרמב"ם", סיפרה. "המרפק שלי התרסק, והיתה פגיעה חמורה באחד העצבים. נכון להיום אני לא יכול לפתוח ולסגור את היד בכלל.

"בחלק מהאצבעות בגלל הפגיעה בשריר אין לי כלל תחושה. זה לא מצב שצפוי להשתנות. זה יישאר ככה. עברתי תקופה מאוד קשה אחרי זה. אני אשה מאוד חזקה, ולהיות תלוי במישהו אחר זה מאוד קשה. דברים פשוטים ויום יומיים שהייתי עושה פעם, היום אני כבר לא יכולה להתלבש לבד, להכין אוכל – לחתוך אי אפשר ביד אחת, ועוד דברים רבים אחרים".

במקביל הגישה תביעה לבית משפט השלום בקריות נגד עיריית קרית ביאליק, באמצעות עו"ד לידור פוגל-אורן. בתביעה נטען כי הפציעה אירעה עקב התנהלות לקויה של העירייה שלא פעלה למיגור מכשולים ולא הציבה תמרורי אזהרה ועוד. לפיכך עליה לפצות את התובעת על הנזק שנגרם לה.

"אני אפילו לא ידעתי שיש אפשרות לפנות בעניין לעירייה. הבנתי את זה רק לאחר מכן", סיפרה. "אחרי תקופה ארוכה בה הייתי בחופשת מחלה, נאלצתי גם לעזוב את מקום העבודה. היום אני לא מסוגלת לעבוד בכלל. מאחר וזה מוגדר גם כתאונת עבודה קיבלתי נכות מביטוח לאומי בשיעור 66 אחוז".

לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין. בהסכם נקבע כי העירייה תשלם לתובעת סכום של 225 אלף שקל כולל שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט. בעקבות המקרה עזבה התושבת את העיר. "גרתי בקרית ביאליק שנים רבות", אמרה: "נאלצתי לעבור לגור בחדרה ליד הבת שלי כדי שתעזור לי. קשה לי מאוד לתפקד לבד. הנפילה הזאת שינתה לי את כל החיים".

עו"ד לידור אורן-פוגל: "ישנה חשיבות רבה שנפגע שניזוק כתוצאה ממפגע בטיחותי יצלם מיד עם קרות התאונה את המפגע האמור. במידה והגורם האחראי למפגע מתקן את המפגע לאחר התאונה חשוב לא פחות לצלם את זירת התאונה לאחר התיקון שכן, תיקון מפגע שכזה מהווה הודאת בעל דין ברשלנותו.

"היות והתובעת חזרה ממקום עבודתה התאונה נחשבת תאונת עבודה ולפיכך, הגיש משרדנו תביעה נגד ביטוח לאומי ובנוסף תביעה נגד הרשות המקומית בהיותה האחראית על תקינות ושלמות המדרכות שבתחומה המוניציפלי".