עידן לוייב, בן ה-12 מקרית מוצקי הוא הילד שנדרס למוות בצהריים (ו') בכביש דרך עכו, סמוך לצומת רפאל. הלווייתו תתקיים, כפי הנראה, ביום ראשון.

"אסון כבד". עידן לוייב ז"ל. זירת התאונה, צילום: גיל נחושתן

הילד נפצע באורח אנוש, וצוותי מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה.  לאחר ניסיונות החייאה שנמשכו שעה ארוכה בחדר ההלם בבית החולים רמב"ם, נקבע מותו.

חובשי רפואת חירום על אופנועי מד״א, גיל פשה ונתן שחר, סיפרו: ״כשהגענו למקום ראינו נער כבן 13 שוכב במרכז הכביש כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעה רב מערכתית. התחלנו מיד בביצוע פעולות החייאה, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו אנוש״.

לוויב בן ה-12, תלמיד כיתה ו' בבית הספר היסודי בן גוריון בקרית מוצקין, הותיר אחריו שני הורים, סיגל ומוריס, המתגוררים בשכונת נוה גנים, ואחות גדולה מאי, תלמידת כיתה ט'.

מנהל מחלקת החינוך בעירייה, איל אורן, סיפר למיינט קריות כי לוויב היה ילד מקסים ואהוב על כולם. "לאחרונה הוא נבחר למועצת תלמידים, אולם לא הספיק לממש את תפקידו", אמר.

"אנחנו בקשר צמוד עם המשפחה, כולל היועצות של בית הספר. מחר בשעה 18:00 בערב בית הספר יפתח לטובת מי שצריך. אנחנו משתתפים בצער המשפחה".

הרכב הפוגע בזירת התאונה. צילום: גיל נחושתן

בית הספר שלח הודעה להורים בה דיווח על המקרה, והודיע על פתיחת בית הספר. "מחר נפתח את בית הספר בשעה 18.00 לכל המעוניין, זקוק ורוצה להיות ביחד. הצוות הטיפולי ימשיך ללוות את התלמידים בימים הקרובים", נכתב.

ראש העיר, חיים צורי: "כל כך עצוב, הלב כואב. טרגדיה פקדה משפחה בעיר. ילד בן 12, תלמיד כתה ו' נדרס למוות. ליבנו עם המשפחה. אגפי החינוך והרווחה בשיתוף משרד החינוך ובית הספר התכנסו אחר הצהריים על מנת להעניק מעטפת לליווי המשפחה ולבית הספר", אמר.

"במידת הצורך ניתן לפנות באמצעות המוקד העירוני ולהיוועץ עם עובדת סוציאלית והשירות הפסיכולוגי".

בוחני תנועה הוזעקו לזירה, ומשטרת ישראל ממשיכה בחקירת נסיבות התאונה הקטלנית. הנהג הפוגע (38), תושב קרית מוצקין, תושאל על ידי השוטרים ושוחרר.