אח ואחות תושבי שפרעם, חשודים שהשתלטו על קרקעות חלקאיות בקרית אתא ובשפרעם ומכרו אותם לצד שלישי.

הותר לפרסום: צוות חקירה משותף שהוקם במשמר הגבול של משטרת ישראל ופקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המיסים, הביא למעצרם של שני חשודים ולחקירתם של מספר עורכי דין בחשד להונאה, לזיוף מסמכים ולמכירת קרקעות שלא כדין בשווי מעורך של מיליוני שקלים.

צילום: shutterstock

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים עם הקמת צוות חקירה משותף של משמר הגבול ורשות המיסים כשבמוקד החקירה מספר עסקאות נדל"ן שהעלו חשד שהתבצעו בניגוד לחוק ולא על ידי הבעלים החוקיים של הקרקע.

החקירה שמתנהלת מספר חודשים הביאה ביום ב'(28.10.19) למעצרם של שני חשודים מרכזיים, אח ואחות משפרעם, לחיפוש במספר משרדי עורכי דין בצפון הארץ ולחקירתם של מספר עורכי דין.

על פי החשד, השניים זייפו מסמכים כדי לנשל את בעליהם החוקיים של מספר קרקעות חקלאיות בשפרעם ובקרית אתא וכדי למכור אותן לצד שלישי. בבסיס החשדות מסמכים מזויפים שככל הנראה הגישו השניים בניסיון להוכיח שאת הקרקעות הללו קנה אביהם שנפטר בשנת 1979 והם הועברו לאחות במסגרת הירושה שהותירה אימם לאחר שנפטרה בשנת 2014 תוך מסירת ידיעות כוזבות ביודעין למשרדי מיסוי מקרקעין בנצרת ובחיפה.

השניים, שהגישו על פי החשד לרשויות מסמכים מזויפים, שככל הנראה העידו שאביהם קנה מספר קרקעות בשפרעם ומספר קרקעות בקרית אתא, הצליחו להעביר את אחת הקרקעות על שמה של החשודה וקרקעות נוספות הצליחו החשודים למכור בתמורה למיליוני שקלים.

בחקירה עולה שהחשודים פעלו לאיתור קרקעות שבעליהם החוקיים נפטרו לפני שנים רבות ו/או ירדו מהארץ על מנת להונות את רשויות המדינה.

מעצרם של האחים, תושבי שפרעם בשנות ה-60 לחייהם הוארך ביום ג'(29.10.19) עד להיום(א' 3.11.19) והבוקר נענה בית משפט השלום בטבריה לבקשת מג"ב והאריך את מעצרם עד יום ה'(7.11.19).

"מדובר בחשדות כבדים של הלבנת הון, זיוף מסמכים והונאת רשויות המס ורישום המקרקעין. מטריד לחשוב שעבריינים ועורכי דין יכולים לחבור יחד בכדי לנשל מקרקעות את בעליהם החוקיים בגלל בצע כסף. אנו רק בתחילתה של חקירה משותפת עם רשות המיסים שמתבררת כמסועפת ומורכבת מאוד", הדגיש אחד מקציני מג"ב הממונים על החקירה.