ריח נעורים, סמים והמון שמחת חיים מילאו את האוויר שנשמו מאות תלמידים משכבת י"ב באורט קרית מוצקין במהלך נשף הסיום של הלימודים, שאירע ביום שני השבוע.

במהלך האירוע התגלה שמספר תלמידים עישנו גראס ללא מפריע ברחבת הריקודים, והמורים ביקשו מכל המעשנים לצאת לעשן בחוץ.

למרות המקרה, המסיבה היתה מוצלחת | צילום אילוסטרציה: ShutterStock

קצין הביטחון מיהר להזמין את המשטרה, והשוטרים לקחו את התלמידים לבירור, ולבסוף רשמו דוח בגובה 1,000 שקל לאחד התלמידים. "מדובר בהתנהגות חריגה ביותר של תלמיד אחד", נמסר ממשרד החינוך.

ביום שני בערב התקיים נשף הסיום של תלמידי שכבת י"ב מבית הספר אורט קרית מוצקין באולמי 'לבן'. "בשירותים היו מפוזרים בדלים של סיגריות", סיפר אחד מהנוכחים באירוע.

"תלמידים עישנו בלי לעשות חשבון לאף אחד. הרוב היו מעל גיל 18. הם עישנו גם ברחבת הריקודים, מול עיניהם ההמומות של המורים. הרחבה היתה אפופה בריח של גראס. אי אפשר היה לטעות בזה.

"המורים הגיעו לרחבה והעירו לתלמידים. ביקשו מכל המעשנים לצאת לעשן בחוץ". יצוין כי נוכחותם של אנשי חינוך רבים במקום לא הרתיעה את המעשנים.

לטענת הנוכחים, כעבור זמן קצר הגיעה למקום ניידת משטרה. "כפי הנראה, המורים שאלו אותם מה הם מעשנים", סיפר.

"הם הזהירו את המעשנים שיזמינו את המשטרה, וזה לא הפריע להם. הרוב אמרו שהם עישנו סיגריות. אחד הילדים, שנתפס עם ג'וינט ביד, הודה שהוא מעשן גראס. בעקבות זאת קצין הביטחון הזמין למקום משטרה".

"השוטרים לקחו מספר תלמידים לשיחה בצד", סיפר אחד התלמידים. "אף אחד לא יודע מה נאמר שם. כנראה ששאלו אותם מה הם עישנו. אחר כך הם יצאו לעשן בכניסה לאולם".

לטענת הנוכחים, אחד התלמידים ירד עם השוטרים למטה. "התלמיד שהודה שעישן יצא איתם החוצה לרחבה מחוץ לאולם. הוא קיבל קנס בגובה של 1,000 שקל", סיפר אותו גורם. "לא נראה שזה הפריע לו יותר מדי. לאחר מכן, הצוות החינוכי לא איפשר לו לחזור יותר לנשף.

"תלמידים עישנו סמים באמצע אירוע בית ספרי. זה בלתי נתפש, איך יכול להיות דבר כזה? היית מצפה מתלמידים שיכבדו את האירוע. עדיין מדובר באירוע של בית הספר, שנוכחים בו מורים. זה מביש, אקורד סיום צורם".

למרות המקרה, לדברי התלמידים האירוע היה מוצלח. "זה היה אירוע מעולה", סיפר אחד הבוגרים. "היתה מסיבה מושקעת, התקרית לא הפריעה לחגיגה. הרבה מהתלמידים בכלל לא היו מודעים למה שקרה. כל התלמידים היו מרוצים ושמחים, זה היה סיום מוצלח ללימודים".

ממשרד החינוך נמסר: "מדובר בהתנהגות חריגה ביותר של תלמיד אחד. האירוע טופל באופן מיידי על ידי כל הגורמים הרלוונטים. מפאת צנעת הפרט, לא נוכל להרחיב בעניין".

ממשטרת ישראל נמסר: "במוקד 100 התקבל דיווח ממאבטח כי על פי החשד בגיר בן 18 עישן סמים במסיבה ועוכב על ידו. שוטרים הגיעו, החרימו את הסם ובוצעה אכיפה נגדו בהתאם".