הודעה של יחידת הצהרונים ברשת המתנ"סים של חיפה על סיום פעילות הצהרונים בסוף יוני במקום בסוף יולי, גרמה לסערה בקרב ההורים בקרית חיים.

"אף אחד לא טורח לעדכן את ההורים". אילוסטרציה: pixabay

בהודעה נכתב שהקייטנה תופעל על ידי מפעיל אחר. לטענת ההורים, העירייה אינה מספקת להם מידע בזמן על מנת שיוכלו להיערך בהתאם. עיריית חיפה: "העירייה תפעיל כמדי שנה קייטנות קיץ".

הורים מכל האזורים בחיפה קיבלו הודעה מיחידת הצהרונים במתנ"ס נוה יוסף, האמונה בין היתר על קיום קייטנות הקיץ. בהודעה נכתב כי היחידה לא תפעיל בשנה הקרובה את קייטנות הקיץ, כפי שהיה בשנה שעברה.

"הורים יקרים שלום, לצערנו הרב, עיריית חיפה החליטה השנה להפעיל את קייטנות הקיץ, בוקר וצהריים, באמצעות מפעיל אחר ולא באמצעות מתנ"ס נוה יוסף.

אי לכך אנו מבקשים להודיעכם כי סוף פעילות הצהרונים תהיה ב-30.6.19. הפעילות תחודש בשנה"ל תש"פ לאחר חופשת הקיץ. אנו ממליצים לכם לעקוב אחר פרסומי העירייה בנדון".

ההורים כועסים שלא נמסרו להם כל פרטים מעבר לכך מטעם העירייה. "כל פעם מפילים עלינו דברים בהפתעה, מבלי שנוכל להיערך לזה", אמר תושב העיר.

"יש הרבה שאלות בנושא, אבל לא נותנים לנו תשובות. אם יוחלף הספק, זה אומר שאנשים חדשים שהילדים לא מכירים יפעילו את הקייטנה, וזה לא מתאים לכולם. היה ראוי שהעירייה תיידע אותנו על המהלך הצפוי, אף אחד לא טורח לעדכן את ההורים".

מעיריית חיפה נמסר: "עיריית חיפה תפעיל כמדי שנה קייטנות קיץ. הרישום לקייטנות הקיץ ייפתח ב-27.5.19 בגני הילדים בכל רחבי העיר.

הקייטנות יתקיימו בשני מחזורים בני שלושה שבועות כל אחד. המחזור הראשון יתקיים בימים א'-ה' בין התאריכים 1-21.7.19.

המחזור השני יתקיים בימים א'–ה' בין התאריכים 22.7-12.8.19. בתשעה באב (11.8.19) לא תפעלנה קייטנות. ימי הפעילות בקייטנה יחלו בשעה 7:30. השנה יוכלו ההורים לרשום את ילדיהם ליום פעילות קצר אשר יסתיים בשעה 14:00, או ליום פעילות ארוך עד השעה 17:00".