ניסיון של חברי סיעת הילה שלם והתושבים במועצת עיריית קרית אתא (בשבוע שעבר) להעלות על סדר היום שורה של נושאים, שפורסמו בשבוע האחרון במיינט קריות, הוביל לנעילת הישיבה.

דיון רק בנושא טכני. ישיבת המועצה בקרית אתא. צילום נחום סגל
על סדר היום עמד נושא אחד - הארכת כהונתם של שני דירקטורים תאגיד המים מעיינות אתא. הילה שלם רובין: "עד שמתכנסת ישיבת מועצה, בהנהלה לא רוצים לדון במה שבאמת קורה בעיר.

"לקראת ישיבת המליאה הכנו חוברת שבה שתי הצעות לסדר שהגשנו ולא הועלו לדיון, כולל נושא הצהרונים ושמונה שאילתות שעד כה לא נענו.

"כמו כן, צירפנו את סיפור השערורייה שהתרחש בקרית אתא ביום העצמאות ואת נושא מכת הפרעושים בגני הילדים, שפורסמו רק בשבוע האחרון במיינט קריות".

לטענת רובין-שלם, בתחילת הישיבה ביקשו חברי הסיעה את זכות הדיבור ושאלו כיצד ייתכן שיש כאלו נושאים כבדי משקל לדון בהם סביב שולחן המליאה וההנהלה מוצאת להעלות לדיון רק נושא טכני, של הארכת כהונת דירקטורים בתאגיד המים.

הילה רובין שלם. צילום :מתוך הפייסבוק

רובין-שלם: "אמרתי איך יכול להיות שהכל מושלם בעיר ואין במה לדון בעוד שבחוץ יש כאוס ביום העצמאות, יש בעיה של קייטנות ועוד המון בעיות. למה לא לדון בהן? למה לקרוא לחברי המועצה רק כדי להאריך את הכהונה של הדירקטורים? זה הגיוני בכלל?

"ראש העיר, יעקב פרץ, איבד את קור הרוח ושאל מי בעד הארכת הכהונה ומיד לאחר מכן נעל את הישיבה, למעשה פוצץ אותה. הוא אפילו לא שאל מי נגד. לא יכול להיות שכך יתנהלו ישיבות המועצה בעיר".

כזכור התלוננו חברי הסיעה מספר פעמים על דרך כינוס ישיבות המליאה, שלא ביום הקבוע בחוק ועל העדר הנכונות להעלות לדיון הצעות לסדר של חברי הסיעה.

מעיריית קרית אתא לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הידיעה.