בבית המשפט המחוזי בחיפה נפתח אמש (שלישי) משפטו של דניאל יולזרי (24) מקרית אתא, המואשם בשוד בנק איגוד בקרית ביאליק באמצעות אקדח צעצוע.

 מצטיין בצבא שעשה טעות ומתחרט". דניאל יולזרי. צילום: מתוך הפייסבוק"

יולזרי שירת ביחידה קרבית מובחרת, וחבריו ליחידה נכחו בבית המשפט. הוא לא ענה על כתב האישום וסניגוריו של יולזרי, עו"ד תמי אולמן, עו"ד שאדי סרוג'י ועו"ד שחף אולמן, ביקשו מבית המשפט לדחות את הדיון על מנת ללמוד את חומר החקירה נגד מרשם, אשר שיחזר את השוד לעיני מצלמות המשטרה.

מכתב האישום שהוגש נגד יולזרי לבית המשפט המחוזי בחיפה נטען, כי השוד אירע ביום חמישי 16.1.20, בשעה 00;14 בצהריים, ברחוב שדרות ירושלים בקרית ביאליק.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה עולה כי הנאשם הגיע אל סניף בנק איגוד במטרה לבצע שוד כשהוא רכוב על אופניים חשמליים, לבוש מדי צבא, חובש כובע צברי ומעיף חם צוואר המכסה חלק מפניו, עוטה כפפות על ידיו, על פניו משקפי סקי וכשהוא מצויד באקדח צעצוע, בשק בד שחור, בתיק גב ובפתק שעליו נכתב: "זה שוד! כסף! אני מצטער".

הנאשם ניגש לכספרית, הודיע לה שיש לו אקדח, מסר לה את הפתק והשק והורה לה לשים כסף בשק. הכספרית הכניסה לשק 2,990 שקל, והנאשם נמלט עימם על האופניים החשמליים. לאחר ביצוע השוד, הלך הנאשם לשביל בקרבת מקום, שם החליף את בגדיו ונעליו על מנת שהמשטרה לא תוכל לזהות אותו.

בבקשה למעצרו עד לתום ההליכים ציינה התובעת נג'וא סלימאן כי הנאשם נעצר לאחר חצי שעה וברשותו נמצא, אקדח פלסטיק, כפפות, בגדי צבא, משקפי סקי, תיק גב ושק שחור בתוכו הכסף שנגנב.

כמו כן, ציינה התובעת כי הנאשם הודה במיוחס לו ושיחזר את השוד וכי ברשות המשטרה צילומי אבטחה של הבנק המתעדות את השוד.

במהלך חקירותיו סיפר יולזרי לחוקריו על המצב הכלכלי הקשה של משפחתו ועל הלחץ העצום בו היה נתון. בדיון המשפטי בעת מעצרו ציין סניגורו: "מדובר בבחור צעיר, נורמטיבי לחלוטין, חייל מצטיין בצבא שעשה טעות ומתחרט עליה. הוא מבין את גודל הטעות ומכה על חטא. מדובר בבחור מלח הארץ, ממשפחה נורמטיבית שנקלעה למצוקה, הוא לא ידע לאן לפנות".

בהסכמת התביעה ביקשו סניגוריו של יולזרי לשלוח אותו לקבלת תסקיר מבחן על מנת לבדוק שיחרורו לחלופת מעצר ושופט בית משפט המחוזי בחיפה, יחיאל ליפשיץ נעתר לבקשה.