"שוטר אלים חייב בפנים!" - קראו המפגינים בני העדה האתיופית במהלך ההפגנות בכל חלקי הארץ. אבל האם השוטר יועמד לדין פלילי?

"אנחנו לא ניקח אחריות על בני הנוער". מפגינים בצומת קרית אתא. צילום: גיל נחושתן

בעקבות הדיווחים בתקשורת כי קיימת אפשרות שמח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) תמליץ להעמיד את השוטר שירה בסולומון טקה לדין משמעתי ולא לדין פלילי, אמר בני ארמיס, מראשי הקהילה האתיופית בקריות: "אם באמת ישפטו  אותו רק על משמעת וישחררו אותו, זה יריקה בפרצוף של קהילה שלמה.

"אם מח"ש תמליץ להגיש כתב אישום נגד השוטר שירה בסלמון טקה בגין גרימת מוות ברשלנות - ולא באשמת הריגה, ההפגנות יהיו עוצמתיות הרבה יותר, לא יהיה יום ולא יהיה לילה, לא נשקוט. העוצמה תהיה יותר גדולה ממה שהיתה.

הפגנות בקרית אתא. צילום: גיל נחושתן

"נרגענו עכשיו רק כדי לראות את התוצאות. אם לא יתנו לשוטר מה שמגיע לו, אני חושש ממה שיקרה לאחר שיודיעו על כך באופן רשמי. אני לא מעוניין בעוד אלימות, אבל אם השוטר ישוחרר, הכל ייצא משליטה ואף אחד לא יוכל להשתלט על ההפגנות. כל אחד יתנהל איך שהוא ירצה. מה נגיד לצעירים, איך נמתן אותם, אם השוטר לא יועמד לדין פלילי.

"אני חושש מהרגע הזה. לא יכול להיות שבכל 12 המקרים כל השוטרים זכאים. אם הפעם השוטר לא יקבל את העונש המתאים, המדינה תרעד ומח"ש אחראים לכך. אנחנו עדיין מחזיקים את בני הנוער, אבל לאחר מכן לא יהיה שליטה עליהם ואנחנו לא ניקח אחריות עליהם.

"כל השבוע היו הדלפות וניסו להגיד שלסולומון יש  תיקים פליליים, אבל מה זה משנה ומה הקשר אם היו לו תיקים פליליים או לא.  עכשיו מחפשים תירוצים איך לשחרר את השוטר.

"בדרך כלל אני רגוע, אבל אם זה באמת יקרה, הדבר הזה יוציא אותי משלווה. אני מכיר ושומע את האוכלוסייה האתיופית ויודע מה ההשלכות שיהיו אם השוטר לא יועמד לדין פלילי.

"הישראלים בכו חמש שעות שעמדו בפקק, אבל  יבכו על מה שהולך להיות".

יצוין, כי המשטרה נערכת לחידוש מחאת יוצאי אתיופיה עם פרסום ממצאי חקירת הקצין היורה. הבוקר (שני) מסתיימים שבעת ימי האבל ומשפחץ טקה עולה לקבר הנפטר.