אמש (רביעי) נעצר חשוד, תושב קרית אתא בשנות ה-20 לחייו, בתקיפת העיתונאי דניאל סריוטי. החשוד הובא היום לדיון בבית משפט השלום השלום בקריות ומעצרו הוארך עד מחר, 1.11.19. החקירה נמשכת.

דניאל סריוטי בבית החולים. צילום: הרצי שפירא-ישראל היום

כזכור, ביום ראשון, כאשר סריוטי היה במהלך עבודתו וחיפש כתובת של של תושבת קרית אתא שנהרגה בתאונת דרכים, הוא הותקף על ידי צעירים ונפצע קשה.

מעדותו של סיריוטי עולה כי התוקפים היו 6-7 חרדים, שווידאו שהוא עיתונאי ואז תקפו אותו.

דניאל סיריוטי תיאר ואמר: "אתמול בערב הלכתי לבית משפחה של הרוגה בתאונת דרכים. הלכתי כדי לנסות לתאם ראיון. חבורה של כמה צעירים חרדים, ככל הנראה חוזרים בתשובה, ישבו בקצה הרחוב. חשוב לציין שאין להם שום קשר למשפחת ההרוגה".

לדבריו: "הם הבחינו שעל הרכב של יש מדבקת עיתונות. שאלו אם אני עיתונאי. התחילו לקלל. אמרו שכולנו בוגדים, כולנו שמאלנים. באיזשהו שלב אחד הבחורים הגיע על אופניים חשמליים כשהוא מרכיב ילד, וניסה לחסום את דרכי. אמרתי לו 'תגיד, ככה אתה מסכן את הילד? אם הייתי פוגע בכם אני הייתי הולך לבית סוהר'.

עוד אמר: "באותו רגע הרגשתי אגרוף לפרצוף בזמן שישבתי ברכב. יצאתי החוצה. התגודדו סביבי 6-7 חבר'ה שהתחילו להרביץ לי. אחד הוציא אולר וניסה לדקור אותי בבטן. גוננתי על עצמי ונדקרתי באצבע. השאר הרביצו לי בפנים, שברו לי שניים. הגיע מישהו עם דוקרן והם צעקו 'תדקור אותו, תדקור אותו'.

לבסוף אמר: "למזלי עברו שם שני אזרחים ואחת מהם זינקה עלי ואמרה 'אם אתה רוצה לדקור אותו תצטרך לעבור דרכי קודם'. אני לא מכיר אותה. במשטרה אמרו שהם כנראה יודעים מיהי כי היא התקשרה לדווח. היא ועוד אדם הצליחו להכניס אותי לרכב שלי מדמם בלי שיניים ונפוח".

המשטרה פתחה בסריקות כבר באותו הערב על מנת לאתר בזירה, ממצאים, עדים ובהתאם להתפתחות החקירה עצרו אמש חשוד בתקיפה.