בעקבות צעדי מחאה של ועד עובדי עיריית חיפה נגד הנהלת העיר, הסייעות יתכנסו מחר (שני) לאסיפת הסברה, והגנים בקרית חיים ובקרית שמואל ייפתחו בשעה 10:00 בבוקר. "חבל מאוד שראש העיר מנהלת מאבקים על גבם של ההורים והילדים", אמר אחד ההורים.

לפני יותר משבועיים הכריז ועד העובדים בעיריית חיפה על סכסוך עבודה. אחת מהסיבות היא מיעוט סייעות בגני הילדים. אז טען יו"ר ועד העובדים, דוד וקנין, כי העירייה אינה מגייסת סייעות נוספות על אף שהיא מקבלת תקציב לכך. כתוצאה מכך, נוצר חוסר בסייעות בגנים השונים, כל פעם בגן אחר. עוד טענו יו"ר הוועד כי העירייה טוענת שאינה מצליחה לגייס סייעות, אולם לטענתו לא עושה די.

חבל שראש העיר מנהלת מאבקים על גבם של ההורים והילדים" | אילוסטרציה": Pixabay

לפני כשבוע הודיע וקנין על הקפאת ההליכים של סכסוך העבודה בעקבות שיחות שהחלו עם ראש העיר, עינת קליש. אולם היום (ראשון) הודיע יו"ר ועד העובדים כי מחר (שני) יינקטו צעדים על מנת למחות על מדיניות ראש העיר, שאינה מתכוונת להוסיף סייעות. על פי הודעת הוועד מחר בבוקר יתכנסו הסייעות לשיחת הסברה ובעקבות זאת הגנים ייפתחו בשעה 10:00 בבוקר.

חלק מההורים קיבלו את ההודעה בהבנה וחלק פחות. "חבל מאוד שראש העיר מנהלת מאבקים על גבם של ההורים והילדים",  אמר אב לילד בגן: "מדובר במאבק צודק לטובת כל ההורים לילדי הגנים בעיר".

בתגובה להודעת הוועד נכתב בפייסבוק של עיריית חיפה. "הוועד מכה שנית. כנראה שנגמר מבחינתם שלב המו"מ, והחל שלב האלימות. או שהם עדיין חיים בשנות ה-70, והם חושבים שמו"מ אלים הוא הפתרון. אתם יודעים מה הם רוצים? גם אנחנו לא. לידיעתכם - מחר יהיו עיצומים בגני טרום-טרום חובה (גילאי 3) בהם עובדות שתי סייעות, והם עיפתחו בשעה 10:00. גני החינוך המיוחד יפעלו כסדרם". 

הודעת העירייה הצליחה להכעיס את ההורים. "אנחנו תקועים מחר בלי סידור לילדים ובלי יכולת ללכת לעבודה. נראה שהנהלת העירייה מתייחסת לזה בקלות רבה", אמרה אם מקרית חיים. "ניתן היה לנסות להגיע להסדר במקום לפגוע בהורים. מדובר במאבק צודק ומן הראוי שהנהלת העיר תתייחס לזה בכובד ראש, ולא תהפוך את ההורים לבני ערובה לחוסר רצון שלהם לדבר עם הוועד".