נהג מונית ירד לעזור לנוסעת להוריד את מזוודותיה ועובר אורח גנב לו את המונית - כך עולה מכתב האישום שהוגש בתחילת השבוע לבית משפט השלום בקריות.

אחד מנהגי המוניות זיהה את רכבו הגנוב של חברו. צילום: הרצל יוסף

התקרית אירעה ב-2.9.19 בשעה תשע וחצי בערב, ברחוב צייטלין בקרית חיים. נהג המונית, תושב קרית חיים, אשר הגיע ליעד המבוקש של הנוסעת, יצא מרכבו על מנת לעזור לה להוריד את מזוודותיה כשהוא משאיר את הרכב מונע ואת הדלת פתוחה.

באותה עת עבר במקום הנאשם (57), תושב קרית חיים, אשר זיהה את הזדמנות הפז, נכנס למונית ונסע. עוד עולה מכתב האישום כי בדרכו עצר הנאשם בבית קפה ברחוב אח"י אילת, ביקש קפה וקרטיב ויצא מבלי לשלם.

בינתיים, הודיע נהג המונית לתחנת המוניות, שבה הוא עובד, על גניבת רכבו והמידע עבר בקשר לכל נהגי המונית.

בעקבות כך זיהה אחד מנהגי המוניות את רכבו הגנוב של חברו והבחין בנאשם יוצא מבית הקפה, ניגש למונית ומנסה לפתוח את דלת הנהג. הוא החל לצעוק ורץ לעברו והנאשם נמלט על נפשו ונעצר על ידי המשטרה.

הנאשם מואשם בגניבת רכב ונהיגה ללא רשיון נהיגה. יחד עם כתב האישום הוגשה נגדו גם בקשה למעצר עד לתום ההליכים נגדו. בבקשה ציינה התובעת יפעת בוסקילה, כי נסיבות התיק הינן חמורות ביותר וכי מדובר בעבריין רכוש אשר גנב את המונית לעיני בעליה.

הנאשם עדיין לא ענה על כתב האישום נגדו וכן לא התקבלה החלטה בעניין מעצרו. בדיון המשפטי ביקש סניגורו, ללמוד את חומר הראיות נגד מרשו, בעוד הנאשם הלין בדיון על תנאי מעצרו בשב"ס.

שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, נעתר לבקשת הסניגור ומעצרו הוארך במספר ימים.