חוות הדעת הפתולוגית מחזקת את החשד שמקסים טל רצח את אשתובית משפט השלום בקריות האריך היום (שני) את מעצרו של מקסים טל, החשוד ברצח אשתו מריה ז"ל, בשבוע ימים. השופטת: "עוצמת החשד הסביר שיש לחובת החשוד לעת זו עולה בקנה אחד עם משך תקופת מעצרו"

בית משפט השלום בקריות האריך היום (שני) את מעצרו של מקסים טל, החשוד ברצח אשתו מריה ז"ל (30), בשבעה ימים נוספים. זאת, לאחר שהוגשה חוות הדעת של המכון הפתולוגי המספקת את החשד הסביר שמדובר ברצח ולא התאבדות.

מקסים טל, הבוקר בבית משפט השלום בקריות. צילום נחום סגל

שופטת בית משפט השלום בקריות, איילת השחר פרלה ביטון, אשר עיינה בחוות הדעת ושמעה את טענות הצדדים שוכנעה כי שי חשד סביר שטל רצח את אשתו.

השופטת ציינה בהחלטתה: "מאז הארכת המעצר האחרונה ישנה התפתחות בחקירה המצדיקה המשך חקירה. עיינתי בחוות הדעת הראשונית של המכון הפתולוגי והיא חיזקה את דעתי בדבר רמת החשד לעת זו.

"עוצמת החשד הסביר שיש לחובת החשוד לעת זו עולה בקנה אחד עם משך תקופת מעצרו".

כזכור, מקסים טל (29) נעצר לפני כשלושה שבועות לאחר שאשתו, מריה ז"ל, נמצאה  ב-12 באוקטובר ללא רוח בדירתם ברחוב רחל בקרית ביאליק, כשעל צווארה סימני דקירה. למרות שהבעל טען כי מדובר בהתאבדות במשטרה החליטו לעצור אותו. מעצרו הוארך היום בפעם הרביעית.

בתוך כך, טל ממשיך לדבוק בגרסתו לאירועים. עו"ד רועי קרן, המייצג את החשוד טען כי "היא התאבדה לנגד עיניו".

בדיון אמר עו"ד קרן, כי החשוד מוחזק בתחנת משטרה במקום בבית מעצר, וכי לתאו מוכנסים מדובבים שמנסים לשכנע אותו להודות בהריגה "ואז יישב רק עשר שנים".

מקסים טל בבית המשפט. צילום: נחום סגל

עו"ד קרן אמר הבוקר למיינט קריות כי מדובר בחוות דעת ראשונית שלא שוללת את גרסתו של החשוד, על אף שהיא מחזקת לכאורה את החשד.

"כפי שטען החשוד מהרגע הראשון - הוא חף מפשע. לא ראיתי ראיה מכרעת ששוללת את גרסתו. ככל שעובר הזמן מתחזק הסיכוי שהוא ישוחרר לביתו כאדם חף מפשע.

"כפי שהחשוד טוען מהרגע הראשון הוא חף מפשע וגרסתו של החשוד היא שהוא לא ביצע את המעשה. מעצר זה צריך להדליק נורות אזהרה בקשר לקלות הבלתי נסבלת של מדיניות המעצרים. אנחנו ממתינים בקוצר רוח לחוות הדעת הפתולוגית המלאה שוודאי תעיד על חפותו".

מקסים ומריה טל ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק

עו"ד אביעד חייט, המייצג את משפחת המנוחה: "החשד נגד הבעל התעצם. בתי משפט מאריכים מעצרים על בסיס ראיות בלבד והם לא מעניקים כל יחס לרעשי רקע מהדלפות מתוזמנות ותכנים בזויים ומקוממים שנמסרים לתקשורת על ידי מי שעושים הכל כדי להסיט את סדר היום מהעבירה החמורה שבוצעה לכאורה על ידי בשר מבשרם.

"נמשיך לפעול בכל המישורים ובכל הכלים החוקיים העומדים לרשותינו כדי שהצדק ייעשה עד למיצוי הדין עם החשוד".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה