משרד הבריאות קורא לנוסעי המטרונית בקריות להיבדק מחשש לחשיפה לחצבתנוסעים שעלו על המטרונית ביום רביעי (29.5), קו 3 שיצא ב-11:20 מז'בוטינסקי בקרית ים לתחנת לב המפרץ ובקו 960 של אגד שיצא מהתחנה המרכזית בחיפה לירושלים בשעה 12:20 - נחשפו לחולה חצבת.
מי שאינו מחוסן מתבקש לפנות בהקדם ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו

משרד הבריאות מבקש ליידע את הציבור על חשיפה לחצבת בתחבורה ציבורית.

ביום רביעי, 29.5.19, במטרונית בקו 3 שיצאה ב-11:20 מז'בוטינסקי בקרית ים לתחנת לב המפרץ בחיפה, ובקו 960 של אגד שיצא מהתחנה המרכזית בחיפה לירושלים בשעה 12:20.

זריקה. אילוסטרציה: shutterstock

כל מי שנסע בתחבורה ציבורית שפרטיה מופיעים, ואשר נולד משנת 1957 ואילך, ואינו מחוסן ב- 2 מנות נגד חצבת מומלץ כי יפנה בהקדם ללשכת הבריאות המחוזית בירושלים או לכל לשכת בריאות הקרובה למקום מגוריו או למוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון.

יש חשיבות לבירור הצורך בחיסון ולקבלתו במידת הצורך, בתוך 6 ימים ממועד הנסיעה באוטובוס.

לשאלות ובירורים בדבר הצורך בחיסון ניתן לפנות למחלקה לאפידמיולוגיה בלשכת הבריאות המחוזית ירושלים בטלפונים: 025314847/813/814/817.

משרד הבריאות מבקש מהמבקרים ששהו במקומות הנ"ל, וסובלים מחום ואחד או יותר מסימנים הבאים: שיעול, נזלת, דלקת עיניים, פריחה, להימנע מלהגיע למקומות ציבוריים (עבודה, בתי תפילה, קניונים, מסעדות, תחבורה ציבורית), לאירועים רבי משתתפים או לכל מסגרת ציבורית נוספת, על מנת למנוע הדבקה של סביבתם.

מי שסובל מתסמינים ונזקק לבדיקה רפואית, נא לפנות למרפאה או לכל מוסד רפואי אחר בתיאום מראש או לחילופין, להודיע מידית לצוות בהגעה למוסד הרפואי. יש לציין כי הופעת הסימנים היא בתוך 21 ימים מיום החשיפה.

סימני המחלה כפי שמתוארים באתר משרד הבריאות: "סימני המחלה יופיעו בדרך כלל בין 10 ל-14 ימים לאחר החשיפה לנגיף. המחלה מתבטאת תחילה בחום גבוה, נזלת, שיעול, עיניים אדומות ורתיעה מאור.

"ביום הרביעי או החמישי להופעת סימני המחלה מופיעה פריחה בצבע אדום כהה על העור. בדרך כלל, הפריחה מתחילה בצוואר ומתפשטת בהדרגה לעבר הפנים, הגוף והגפיים. בהתחלה, הנגעים בעור נקודתיים ומרובים ונוטים להתלכד לפריחה המכסה שטחי גוף נרחבים.

"הפריחה מתחילה להחוויר ביום השלישי להופעתה ולכך מתלווה בדרך כלל שיפור בתחושת החולה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה