"התחביב שלי הוא גם המקצוע שלי", אומרת אסנת אביטן (48) מקרית ביאליק, מורה לחינוך גופני בחטיבת הביניים דפנה ובבסמת חיפה, מעבירה הרצאות לגננות ולמורים וגם מתמחה בתזונה טבעית ומטפלת בצמחי מרפא, יועצת לאורח חיים בריא ומאמנת כושר אישית. בעלה, אשר (49), הוא בוגר מכללת וינגייט, מאמן כושר גופני ומאמן כדורגל בקבוצת הקטרגל של בזק צפון.

מימין: אדיר, אסנת, אביאל, אשר ואור אביטן | צילום: פרטי

בתם אור (17 וחצי), תלמידת תיכון אורט ביאליק בכיתת נחשון, היא רקדנית מגיל שלוש. במשך שנים רקדה בלהקת 'צעד וחצי' ויצאה לתחרויות רבות בארץ, והיא גם מדריכה בצופים. בנם אדיר (15 וחצי) החל לשחק כדורגל בגיל שלוש, וכיום הוא שחקן בקבוצת נערים ב' של הפועל חיפה.

הבן הצעיר אביאל (9 וחצי), תלמיד כיתה ג' בבית הספר הבונים, הולך בעקבות אחיו, החל לשחק כדורגל בגיל ארבע וכיום משחק באקדמיה לכדורגל בצור שלום.

אשר שותף פעיל ונוכח בכל המשחקים של הבנים. מלבד האימון הוא רץ 10 ק"מ פעמיים בשבוע בטיילת קרית ביאליק, ולפעמים אדיר מצטרף אליו.

אסנת, מורה לחינוך גופני עוסקת בספורט כל היום. אז מה את עושה בשעות הפנאי?
"פעילות גופנית חייבת להיות גם בשעות הפנאי. אני ואשר דוגלים בדוגמה אישית. אנחנו לא מצפים מהילדים משהו שאנחנו לא עושים. אנחנו רצים יחד לפחות פעם בשבוע. אשר המאמן האישי שלי, ומצליח לדרבן אותי לרוץ.

"פעילות גופנית ותזונה נכונה חשובים לנו מאוד, והילדים שלנו גדלו והתחנכו ברוח הזו".

לא נמצא אצלך ממתקים במזווה?
"אני מקפידה על תזונה בריאה בבית, וממעטת בדברי מתיקה. אין אצלנו קורנפלקס בבוקר. החבר'ה שלי שותים שייקים מפירות וירקות, מיץ תפוזים. הבריאות של הילדים מעל לכל.

"הילדים יודעים: 'מה שתאכלו, זה מה שתרגישו'. כשילד חולה, אנחנו לא משתמשים בתרופות, אלא בצמחי מרפא ובתזונה נכונה. אני מיישמת את הדברים שאני מאמינה בהם בחיי היומיום".

אז מה נמצא במקרר שלכם?
"חומוס שאני מכינה, טחינה גולמית. מוצרי חלב כמעט אין, יש בעיקר מוצרים מחלב סויה. את המתוקים בבית, עוגות ועוגיות, אני אופה".

מקמח חיטה, רחמנא ליצלן?
"'אל תהיה חזיר ואל תהיה נזיר' - זה משפט מפתח שמוביל אותנו בהרגלי האכילה. לא איזה סוג קמח חשוב לי, אלא מה יש בתוך הלחם".

ומה עם קצת בטלה מול הטלוויזיה?
"אני לא מאמינה בישיבה ממושכת מול הטלוויזיה. למזלי, יש שגרת אימונים שלא מאפשרת להם הרבה זמן צפייה".

איך אתם שוברים שגרה?
"הרבה טיולים בטבע. אנחנו חורשים את הארץ, וכמובן ספורט. אני ובתי רקדנו ריקודי עם ביחד".

לא רובצים כמו כולם בבית מלון הכל כלול?
"כשאני ואשר מזמינים נופש, דבר ראשון שאנחנו מבררים זה אם יש חדר כושר במלון".