השביתה בעיריית חיפה צפויה להתרחב גם לבתי הספר. היום (חמישי) הודיעה הסתדרות המורים, כי תמנע כניסת תלמידים לבית הספר אם השביתה תימשך מחר בשל מצב תברואתי והגייני ירוד.

"השהות במוסדות החינוך רק מסכנת את התלמידים", אמרו. בבית הספר ארלוזורוב בקרית חיים הגיעו היום ההורים יחד עם ועד ההורים לנקות את השירותים. "אי אפשר להמשיך ככה", אמרו.

מריח רע הורים ביסודי ארלוזורוב. צילום: פרטי

כזכור, ועד ארגון עובדי עיריית חיפה הודיע אמש (רביעי) על השבתה כללית בעקבות סכסוך ממושך בינו לבין ראש העיר, עינת קליש רותם, בגין שורה של נושאים ובהם פיטוריהם של 24 עובדי תברואה זמניים וללא הודעה מוקדמת

עקב ההשבתה, לא יינתנו שירותי עירייה ולא תהיה אפשרות להפעיל את גני הילדים בשל העסקתן של הסייעות על ידי הרשות המקומית.

בין השובתים גם עובדי ניקיון בבתי הספר, מזכירות בתי ספר, סייעות ועוד. "זה פשוט גועל נפש מה שקורה שם", אמר היום יו"ר ועד ההורים, יוסי לבוב: "מדובר ב-800 בתלמידים שצריכים להשתמש בתאי שירותים שלא נוקו מאתמול.

"צריך רק לדמיין את זה. אני לא חושב שיש מנוס מלהשבית את בית הספר. ילדים יכולים לקבל דיזנטריה, דלקות בשתן ומחלות אחרות. אנחנו לא רוצים את זה".

לאור המצב הגיע היום (חמישי) לבוב עם מספר הורים ויחד הם ניקו את תאי השירותים בבית הספר. "אתמול ניקיתי לבד", אמר. "היום ביקשתי מהורים שיבואו לעזור, אבל אי אפשר להמשיך ככה. שקלנו להביא חברת ניקיון, אבל המהלך לא צלח".

ילדים יכולים לקבל דיזנטריה, דלקות בשתן ומחלות אחרות. שירותים: צילום אילוסטרציה: לירן טטרו

במקביל שלחה היום (חמישי) מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, מכתב לראש העיר, עינת קליש רותם, ולמנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, סער הראל, בו טענה כי המצב בבתי הספר מסכן את התלמידים, והמורים אינם יכולים ללמד. "כידוע לכם, עובדי עיריית חיפה שובתים זה היום השני ברציפות.

"בשל השביתה נוצר מצב בלתי נסבל במוסדות החינוך, כאשר הפסולת נערמת והמצב התברואתי וההיגייני הידרדר לכדי סכנה לבריאותם של התלמידים", כתבה: "לאור זאת השהות במוסדות החינוך לא רק שמסכנת את התלמידים אלא אף אינה מאפשרת לעובדי ההוראה, לנהל את שגרת יום הלימודים בצורה בטוחה ואחראית.

"בהתאם לכך הריני להודיעכם, כי ככל שהשביתה תמשיך גם מחר, עובדי ההוראה יגיעו למוסדות החינוך, אך לא יאפשרו כניסתם של התלמידים". עוד הוסיפה כי במוסדות החינוך המיוחד שמקבלים שירותי ניקיון, הלימודים יתקיימו כרגיל.

ממחוז חיפה של משרד החינוך נמסר: "אנו רואים בחומרה כל פגיעה בשגרת הלימודים בעיר חיפה, לרבות פגיעה בתנאים התברואתיים, וקוראים למעורבים  להחריג את מערכת החינוך ולאפשר למוסדות החינוך לקיים פעילות חינוכית סדירה ומלאה".