תופעת הוונדליזם ממנה סובלות ערים רבות בישראל בעיקר בחופשת הקיץ לא פוסחת על הקריות. השחתת הרכוש הציבורי בפארקים וריסוס כתובות גרפיטי מסבים לעיריות נזק כספי רב.

גרפיטי שרוסס על מקלט ציבורי. צילום: באדיבות עיריית קרית ים

עיריית קרית ים מבקשת הבוקר (א') את סיוע התושבים בדיווח (אנונימי) למוקד  כדי ללכוד את האחראים שריססו כתובות גרפיטי הלילה (בין שבת לראשון) על קירות מקלט, בגן אריה, ברחוב ז'בוטינסקי, בקרית ים א'.

העירייה פרסמה הבוקר (א') פוסט בדף הפייסבוק שלה, בה נכתב: "זה מה שקידם את פנינו הבוקר, באתר השיפוצים בגן אריה שברחוב ז'בוטינסקי. פשוט מקומם. מי שראה או שמע או יודע משהו על מעשה הוונדליזם המגעיל הזה מוזמן לשתף אותנו בפרטי או בטלפון למוקד או בווטסאפ או באפליקציית רפו".

 צילום: באדיבות עיריית קרית ים

בעיריית קרית ים רואים חומרה את מעשה הוונדליזם, והבטיחו לעשות הכל כדי להגיע לגורם או הגורמים שאחראים למעשה. בעירייה ציינו עוד כי בימים אלו עובר הגן שיפוץ יסודי.

פרסום המעשה גרר עשרות תגובות של תושבים, שהביעו את זעמם. אחת התושבות, מעיין כתבה: "אני גרה מאוד קרוב למקלט הזה, וזה פשוט מגעיל איך שבני נוער משועממים הורסים מה שאחרים מנסים לשקם. סמוך למקום ראינו ביום שבת, בבוקר שהיה, בקבוקי שתייה חריפה וחטיפים אז זה בטוח מדובר בילדים צעירים שעושים הרבה ונדליזם בלילות באזור זה".

תושבת אחרת, עירית: "תשקיעו תקציב בסיורים של שיטור עירוני מוגבר, כמו בקרית מוצקין. זה לא המקום היחיד שיש ונדליזם ובני נוער בלילות ... הקיץ עוד לפנינו".