"הגעתי בסוף השבוע לשוק בשכונת צור שלום בקרית ביאליק ופתאום ראיתי חייל במדים אוסף אוכל מהרצפה ושם בקרטונים. המראה שלו צבט לי את הלב", סיפר בהתרגשות רכז השיטור העירוני, מאור מילכמן.

החייל הנרגש (פניו מוסתרות) עם עובדי העירייה. צילום: עיריית קרית ביאליק

מילכמן לא נשאר אדיש ורתם רבים מחבריו על מנת לסייע לו. למחרת נתרמו לחייל ולבני משפחתו מכשירי חשמל, מוצרי מזון וסכום כסף צנוע.

"שאלתי את האיש שעובד שם, מה הסיפור של החייל. הוא אמר לי שבחודש האחרון הוא מגיע כמעט כל שבוע", סיפר מילכמן. "ניגשתי אליו ושאלתי אותו מה הסיפור שלו. הוא אמר שיש לו קצת קשיים בבית והסביר שמילא טפסים בצבא, אבל מדובר בתהליך שלוקח זמן".

"המחזה הזה צבט לי את הלב". צילום: עיריית קרית ביאליק

מילכמן מיד התגייס לסייע. "בהתחלה הוא התבייש ולא רצה להגיד מה חסר להם בבית. אחרי שדובבתי אותו הוא אמר בהיסוס שאין להם מכונת כביסה, תנור ועוד והעיקר זה אוכל", אמר.

"פניתי מיד לאחותי שיש לה הרבה מכרים. היא פרסמה פוסט בפייסבוק ובסופו של דבר השגנו מכונת כביסה, תנור, טוסטר אובן. בנוסף אחותי ערכה לו קניות של מוצר מזון לבית וגייסנו לטובת המשפחה 1,000 שקל במזומן".

 התגייסו למענו. צילום:עיריית קרית ביאליק

לדבריו, מדובר במשפחה של עולים חדשים המתגוררים בארץ חמש שנים. "הוא מתגורר עם אמא שלו ואחותו בת 14", אמר.

"בסוף השבוע, הגענו אליהם הביתה והבאנו את כל הדברים. הבית מאוד קטן, כמעט כמו מחסן. הוא ישן בסלון. עירבנו גם את מחלקת הרווחה שיסייעו להם. אמרתי לחייל שאם חסר לו משהו, שיפנה אלי.

"הוא ילד חמוד וצנוע. הוא מאוד התרגש שהבאנו את הדברים. אמו לא נכחה בבית, אבל הוא סיפר שהיא מאוד התרגשה. במה שאפשר אנחנו נעזור להם. גם ראש העיר, אלי דוקורסקי מעורב בזה".