תלמיד כיתה ג' בבית הספר 'מצפה' בקרית מוצקין הכין ארוחת שישי לזוג קשישים בעיר. "לא עשיתי את זה כדי להיות מפורסם, אלא כדי שכולם יעזרו לאחרים כמו שאני עשיתי", אמר אלקנה אפרים השבוע.

"צריך לעזור לקשישים כי יש כאלה שאין להם משפחה". אלקנה אפרים צילום: באדיבות עיריית מוצקין
בבית הספר מצפה בקרית מוצקין בו לומד אלקנה בן ה-8, מתקיימת תוכנית מחברת מטיילת.

"ישנה מחברת המטיילת בין כל הילדים. בכל פעם ילד אחר, ביחד עם משפחתו, תורם לקהילה וכותב על זה במחברת", סיפרה שולמית, אמו של אלקנה.

"כשהמחברת הגיעה אליו, שאלנו אותו מה הוא רוצה לעשות. שיתפנו אותו שיש קבוצה שנקראת 'המלאכים של יעל', ומדי שבוע יעל מארגנת לזוג קשישים ארוחה חמה לשבת. הוא החליט שזה מה שהוא רוצה לעשות. חשבנו ביחד מה להכין, חשבנו על אוכל שיהיה מזין ומחמם.

"בישלנו ביחד והוא מאוד נהנה. הוא קילף תפוחי אדמה, הכין קציצות בשר. לאחר מכן הוא הלך עם אבא שלו למסור להם את התבשילים. הם מאוד התרגשו, הם אמרו לו שהוא עושה להם טוב".

|יש כאלה שאין להם משפחה". צילום: באדיבות עיריית מוצקין"

לדברי אלקנה, המעשה הסב לו אושר רב, והוא מצפה לעשות זאת שוב. "לא עשיתי את זה כדי להיות מפורסם, אלא שכולם יעזרו לאחרים כמו שאני עשיתי", אמר. "בחרתי לעזור לקשישים, כי סבא שלי הוא רופא והוא תמיד אומר שצריך לעזור לקשישים כי יש כאלה שאין להם משפחה.

"הכנתי להם אוכל, מרק אדום, קציצות עם אורז ועוגה לשבת. כשהלכנו לתת להם את זה הרגשתי ממש טוב שאני עוזר לקשישים. הם שמחו ואמרו לי תודה. אני אמשיך לעזור כל פעם שיהיה לי זמן".

נושא ההתנדבות אינו זר כלל  למשפחת אפרים, וזה כבר הפך לחלק משגרת יומם. "אני עובדת במרכז תעסוקה של עמותת אלויין", סיפרה האם שולמית.

"בחופשות אחות של אלקנה בת ה-10, הודיה, הגיעה איתי לעבודה במשך שלושה ימים ועזרה בהגשת האוכל ואירגון פינות יצירה. בסך הכל מדובר בכמה שעות של התנדבות, שעושות את כל ההבדל עבור אחרים".