היום (רביעי) נפתח משפטו של מקסים טל (30), הנאשם ברצח אשתו מריה ז"ל לפני כחודשיים בקרית ביאליק. סניגורו, עו"ד רועי קרן, הכחיש בבית המשפט המחוזי בחיפה את המיוחס למרשו וכפר בשמו בעובדות כתב האישום.

יצוין, כי במהלך חקירותיו טען טל כי אשתו התאבדה מול עיניו לאחר שהתעמת איתה לגבי רומן שהיא מנהלת עם גבר אחר.

מקסים טל בבית המשפט, היום. צילום: גיל נחושתן

הטרגדיה התרחשה בבוקר יום שישי 11.10.19, בסמוך לשעה שמונה בבוקר. מריה מצאה את מותה בדקירת סכין בצוואר וטל הואשם בעבירות של רצח בנסיבות חמורות, ניסיון להשמדת ראיה וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות. על פי התביעה הרקע לרצח הוא קנאתו האובססיבית של טל למריה ורצונה לעזוב אותו לטובת גבר אחר.

על פי כתב האישום באותו הלילה, בשעת החצות, בעת שמקסים נכנס לחדר השינה של מריה, הבחין בהתכתבות בהודעות ווטסאפ בין המנוחה לבין גבר אחר בטלפון הסלולרי בו עשתה שימוש ללא ידיעתו ושאותו הסליקה מתחת לכרית במיטתה.

מקסים טל והמנוחה, מריה ז"ל. צילום: פרטי

בשעה שש וחצי באותו בוקר יצא הנאשם לעבודה, אך חזר לאחר 20 דקות הביתה והודיע למעסיקו כי הוא סובל מכאבי בטן. בזמן זה יצא אביה של מריה מהדירה, מקסים נכנס, העיר את בנותיו ולקח אותן לגן.

על פי כתב האישום, לאחר מכן נכנס לדירה, נטל סכין ודקר את מריה בעודה שוכבת במיטתה. זמן קצר לאחר הדקירה התקשר לאמו ולאחר מכן למד"א בעוד שמריה גוססת לנגד עיניו ובלי לעשות דבר על מנת לסייע לה ולנסות להצילה.

כמו כן, טוענת התביעה כי על הסכין נמצאו טביעות אצבעותיו של טל ולא של מריה. עוד ציינה התביעה, כי ציר הזמן מעיד על כך שטל רצח את אשתו מכיוון שבין הרגע שיצא מהגן של בנותיו ועד לרגע שהתקשר לאמו והודיע לה שמריה התאבדה, עברו דקות ספורות בלבד.

מקסים טל וסניגורו, עו"ד רועי קרן

עובדה זו מקשה על התביעה לקבל את גרסתו של טל, על פיה הספיק בזמן כה מועט להתעמת עם מריה על כך שהיא בוגדת בו, לעלות לקומה למעלה ולהירגע, לעשן סיגריה ולאחר מכן לרדת ולראות את אשתו שהיא כבר דקרה את עצמה ובשלב זה הוא הזיז את הסכין מידה.

עו"ד קרן: "גרסתו של מקסים עקבית וסדורה, מדובר בתיק נסיבתי בלבד, הראיות נגדו חלשות ולא ייתכן שיביאו להרשעה ברצח.

"לעניין טביעות האצבע, אנחנו סוברים כי טביעות האצבע של מריה נמחקו כתוצאה מהדם הרב ונותרו רק טביעות אצבעותיו של מקסים אשר נגע אחרון בסכין כאשר הרחיק אותו ממנה".

לעניין מחיקת התמונות טען עו"ד קרן: "טל נבהל ממות אשתו ופחד בדיוק ממה שקרה, שאם ימצאו את התמונות בטלפון שלו יחשדו בו שהוא רצח אותה. הוא נלחץ ועשה טעות".

בדיון המשפטי ביקש הסניגור ארכה של מספר ימים על מנת ללמוד את החומר נגד מרשו ושופטי בית משפט המחוזי בחיפה נעתרו לבקשה.