אמש (א'), בשעות הלילה, נחתה בישראל מסרט ווריקה (26), אחותו הגדולה של סלומון טקה ז"ל, יחד עם שני ילדיה בשדה התעופה בן גוריון. את פניה קיבלו השר אורי אריאל, ח"כ לשעבר אברהם נגוסה ובני משפחת טקה.

מסרט ווריקה, אחותו של סלומון טקה ז"ל והשר אורי אריאל. צילום: פרטי

השר אורי אריאל: "לאחר מאמצים רבים להבאתה ארצה, זהו בהחלט רגע מרגש ומשמח בעבורי ובעבור משפחת טקה. זה המעט שאנו יכולים לעשות על מנת להקל על כאבם וצערם של בני המשפחה".

בחודש יולי האחרון נהרג סלומון טקה ז"ל מירי שוטר בקריית חיים. במהלך ימי השבעה הגיע השר אורי אריאל לנחם ושוחח עם בני המשפחה על מצבם וכיצד ניתן לסייע להם.

בשיחתם עלה כי האחות מסרט ווריקה ושני ילדיה, הבטמו וטאדילו, ממתינים לעלות ארצה מזה מספר שנים. עוד בימי השבעה, השר אריאל יצר קשר עם האחות באתיופיה כדי לסייע לה ופנה לגורמים הממשלתיים הרלוונטיים על מנת לקדם את העניין.

השר אורי אריאל: "כמי שפועל למען בני העדה האתיופית ולעלייתם ארצה מזה כ-35 שנים, זהו בהחלט רגע מרגש ומשמח עבורי ובעבור משפחת טקה. זה המעט שאנו יכולים לעשות על מנת להקל על כאבם וצערם של בני המשפחה.

"למרות הנסיבות הטרגיות, אני בטוח שבזכות הגעתה של מסרט וילדיה, המשפחה תוכל להתאחד ולהתחזק. כולי תקווה כי בקרוב נזכה לראות את יתר קהילת יהודי אתיופיה הממתינים ומצפים לעלות ארצה, כאן איתנו בישראל".