משרד להגנת הסביבה מעדכן - תלונות על מפגעי ריח בקרית חיים והאזור: בעקבות תלונות מתמשכות על מפגעי ריח באזור קריית חיים, המשרד להגנת הסביבה הורה על בדיקת כלל המערכות בשטח החווה של תש"ן

צילום: המחשה shutterstock

בעקבות תלונות מתמשכות על מפגעי ריח באזור קריית חיים, המשרד להגנת הסביבה הורה על בדיקת כלל המערכות בשטח החווה של תשתיות נפט ואנרגיה קריית חיים (תש"ן).

בשבועות האחרונים הגיעו למשרד להגנת הסביבה תלונות על ריחות חריפים באזור קריית חיים. כמענה לתלונות, הגיעו צוותים מטעם המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים להגנת סביבה שנפגשו עם המתלוננים, והרגישו ריחות המגיעים בדרך כלל מתעשיית הדלקים. הצוותים השתמשו בציוד למדידת חריגות במזהמים ולא נרשמו חריגות. בנוסף, לא נמדדו עליות בבנזן בתחנת הניטור בקרית חיים.

המשרד להגנת הסביבה אף בדק הימצאות דליפות באמצעות מצלמה טרמית במכלי הדלק בחוות המכלים של תש"ן, וכן את כל תחנות הדלק בסביבה - אך לא אותר מקור למפגע הריח.

בכל תלונה נבדק גם כיוון הרוח באותה העת, ובעת התלונות הוא מצביע על כך שהמקור לריחות החריפים הוא מערבית לקריית חיים, שם נמצא מתקן תש"ן.

בשל התמשכות המפגע, נערכה אמש (ג') התייעצות דחופה של נציגי מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה עם נציגי איגוד ערים להגנת הסביבה. במסגרת זו הוחלט על הקדמת מועד הבדיקות השגרתיות לאיתור דליפות במתקני תש"ן לשבוע הבא, וביצוע בדיקה באמצעות מצלמות טרמיות על-ידי אנשי האיגוד בימים הקרובים, בכל המערכות בשטח חוות המכליות של תש"ן.

המשרד ימשיך, בשיתוף עם איגוד ערים לאיכות סביבה וכלל הגורמים, לבדוק לעומק את מקורות הריח ולהביא לפתרון הנושא.