למרות ששם העסק שונה לאחרונה - ב"שווארמה הקריון" נותרו אותם הליקויים שמסכנים את שלום הציבור. עיריית קרית ביאליק הגישה השבוע כתב תביעה נגד "שווארמה טורקי". 

בעקבות ממצאי ביקורות חוזרות של הווטרינר העירוני שהעלו כי במקום קיימים מפגעים בריאותיים כבדים ואי עמידה בדרישות תקנות בריאות הציבור, פנתה עיריית קריית ביאליק לבית המשפט לעניינים מקומיים קריות בבקשה לצו סגירה מיידי לבית העסק.

צו סגירה ניתן לפני חצי שנה. "שווארמה טורקי". צילום: מיכל ראובן

בכתב תביעה צוין כי לאור הליקויים, לרבות בשר המצוי על הרצפה, בשר קפוא שהושם להפשרה על הרצפה ללא כל משטח מגן ולא במקרר הפשרה ייעודי, בשר שאין עליו כל תאריך, אי הפרדה בין בשר למזון אחר, הימצאות חומרי ניקוי פזורים באזור משטחי העבודה, ניקיון ירוד של בית העסק ובפרט משטחי העבודה והמקררים, הוחלט על הגשת התביעה.

בבדיקות שערך הווטרינר העירוני התגלו שאריות מזון מיום קודם במטרה לעשות בהם שימוש חוזר. כמו כן, נמצאו הוכחות המעידות על הפשרה והקפאת בשר מחדש.

בעבר הוזהר בעל העסק מספר פעמים בגין עבירות דומות, נערך לו שימוע ואף נסגר המקום בצו מנהלי למשך חודש ימים. לאור הליקויים התברואתיים הקשים אשר מהווים חשש לפגיעה ממשית בבריאות לקוחות בית העסק הגישה העירייה בקשה לצו סגירה מיידי. מיד לאחר מכן שינה הבעלים את שם העסק ל"שווארמה הקריון". 

שם העסק שונה. שווארמה הקריון. צילום: פרטי

דוקורסקי מסר: "ההחלטה לסגור עסק היא צעד קיצוני שאני ממעט לעשות בו שימוש, אך שמירה על בריאות הציבור גוברת על חופש העיסוק. בגין ליקויים תברואתיים חמורים ואי עמידה בתנאי החוק, המחלקה המשפטית של העירייה הגישה בקשה לצו סגירה".

הבעלים, חוסאם אסלי: "הכל שקר. הווטרינר העירוני מחפש אותי, ופוגע בפרנסה שלי. אני 20 שנה בקריון, בחיים לא נתקלתי בדבר כזה.  

"את כל דרישות של הווטרינר מילאתי, ובכל זאת הוא מתנכל לי. הוצאתי את הבשר מהקרטון ומאריזת הניילונים, כמו שביקש הווטרינר ד"ר דדיה, והכנסתי לקערה גדולה כדי שיפשיר ואני אוכל לשפד. הוא נכנס לעסק, חיטט במקררים ושאל למה הבשר בלי שקית. אני מקווה שבמשפט האמת תצא לאור".