כביש שדרות ההסתדרות, בעיקר בקטע שבין צומת וולקן עד לקניון הסינמול, מהווה מפגע אחד גדול - כך טוען מורה נהיגה מהקריות (שמו שמור במערכת), שמרבה לנסוע לאורך הציר הבינעירוני.

והנוסע בו עובר מטלאי אל טלאי. כביש ההסתדרות. צילום: נחום סגל

הקטע המדובר של הכביש לא נסלל לכל אורכו כבר שנים. בורות רבים, שנוצרו בעקבות גשמי החורף בעיקר, טופלו נקודתית בלבד וכך נוצר מצב שהכביש לא חלק, והנוסע בו עובר מטלאי אל טלאי, תוך טלטול הרכב.

"יש שם בורות, מהמורות, קטעים שממש קשה לנסוע לאורכם. וגם בקטע המקביל, בכניסה למשרד הרישוי, הכביש משובש לגמרי", ציין מורה הנהיגה.

"ראיתי רכבים שנתקעו ונגרם להם נזק מהמצב. אני לא מבין איך עיריית חיפה לא מטפלת בקטע הזה של הכביש. הוא נראה רע, הוא במצב ממש מביש, וכאילו לאף אחד לא אכפת".

ואכן, במקום, על פי מראה עיניים, התלונות של המורה מוצדקות. הכביש נראה ש"נתפר" בטלאים, אינו מאפשר נסיעה חלקה, כאשר הרכב קופץ כל פעם שהוא מגיע לטלאי כזה, שבא לכסות בור שנוצר בכביש.

למרות התיקונים הרבים, עדיין יש בורות בכביש, השוליים לא מסודרים, וזה עוד יותר מקשה על הנסיעה. יצוין כי בשנים האחרונות, מאז פתיחת כביש עוקף קריות, נפח התנועה העוברת דרך שדרות ההסתדרות ירד משמעותית, אבל עדיין זהו עורק תחבורה עיקרי באזור מפרץ חיפה.

מעיריית חיפה האחראית על קטע המדובר לא נמסרה תגובה בנוגע לטענות על תקינות הכביש.