כשבוע ימים לפני שקאנטרי 'גלי גיל' בקרית מוצקין ינעל את שעריו לרגל שיפוצים נרחבים מתוכננים, המנויים אינם יודעים עדיין איך יפוצו על יתרת החודשים עד לסיום המנוי.

יהיה סגור כחצי שנה. קאנטרי גלי גיל | צילום: נחום סגל

אחת המנויות הוותיקות של גלי גיל (שמה שמור במערכת) אמרה השבוע ל"ידיעות המפרץ": "עוד מעט זה נסגר, ואיש לא מדבר איתנו. אנחנו רק ניזונים מרב סרן שמועתי".

זכויות הניהול של גלי גיל עברו לפני כשנתיים לחברת 'חוצבי הצפון' מידי היזם גבי בן גלים, שהקים בזמנו את הקאנטרי הראשון בקריות. המכירה בוצעה לאחר תקופה ארוכה בה רווחיות המקום ירדה, הן בשל תחרות באזור והן בגלל אירוע טרגי, במהלכו מת הילד איתי פרוים ז"ל.

תביעה פלילית הוגשה נגד גבי בן גלים על חלקו במקרה, ובמהלך המשפט סיפר היזם על הקשיים הכלכליים: "מיד לאחר שהוגשה נגדי התביעה, הוצאתי את זכותי להפעיל את המקום למכירה (קשה למצוא קונה לעסק שאינו רווחי)... במציאות שהבעלים בכל מקרה נתבעים, איני רוצה להיות בעלים של עסקים שנותנים שירות".

כבר עם העברת זכויות הניהול, הודיעו הבעלים החדשים כי יש צורך בשיפוץ נרחב של הקאנטרי. באוקטובר פורסם לראשונה ב'ידיעות המפרץ' כי מתכננים לסגור אות המקום לרגל שיפוצים נרחבים, ולא ברור מה כיצד יתנהלו מול המנויים.

מנכ"לית גלי גיל, קרין גרין, אישרה זאת וציינה כי עדיין לא הוחלט מה יקרה עם המנויים, ואלו יקבלו הודעה בהמשך, הודעה שלא התקבלה עד היום.

מנויים בקאנטרי מספרים כי בקבלה יש הודעה על סגירת המקום בסוף החודש, אבל עובדיו אינם יכולים לתת מידע מה יקרה. מנויה: "כנראה שיגידו לנו לקבל החזר על שלושה חודשים, או להקפיא את המנוי עד שהקאנטרי ייפתח מחדש. זו השמועה, לא משהו רשמי. אבל איש לא אומר מתי ייפתח, איך ייפתח - אם ייפתח. שום דבר רשמי לא נמסר לנו, וזה ממש לא בסדר".

לדברי אותה מנויה, החודשים האחרונים היו קשים. "היתה תקלה ולא היו מים חמים בבריכה. תיקנו, ועכשיו חלק מהזמן זה בסדר, חלק מהזמן המים רק פושרים. חדרי הג'קוזי לא עובדים ודברים שמתקלקלים לא ממש מתקנים. הכל כאן טלאי על טלאי".

גרין מסרה בתגובה כי המקום יהיה סגור כחצי שנה לרגל השיפוצים. היא הוסיפה כי כל מנוי שפונה, מקבל תשובות לגבי מה הולך לקרות. "ברגע שיהיה סדר, כולם יידעו, נוציא עדכון מסודר. המנויים מקבלים את כל המידע, ומקבלים תשובות לכל השאלות שלהם".