בית המשפט קבע פיצוי של כ-145 אלף שקל לתושבת קרית אתא, בת 72, שנפלה ברחוב. זאת, למרות הבעיות הרפואיות מהן סבלה לפני הנפילה והעובדה שאינה עובדת כבר שנים.

מדרכה משובשת של אבנים משתלבות | צילום ארכיון: נחום סגל
בתביעה, שהוגשה באמצעות משרד עורכי הדין גושן טנצר ושות', נטען כי האשה שהלכה עם בעלה ברחוב בקרית אתא, בשעת חשכה, נפלה ונפגעה בשל העובדה שהיו חסרות במדרכה אבנים משתלבות, מאחר שבמקום התבצעו עבודות שיפוץ ובנייה.

התביעה הוגשה נגד החברה שביצעה את העבודות וחברת הביטוח שביטחה אותה, ובה נטען שהמקום לא גודר ולא הוצבו שלטי אזהרה.

בעקבות הנפילה, עברה האשה ניתוח בשל שברים בזרוע וטיפולי פיזיותרפיה. מומחה לכירורגיה אורתופדית קבע את נכותה בשיעור 15 אחוז לצמיתות. בדיון לא הסתירה האשה את היותה עיוורת בעין אחת, סובלת מירידה בראייה בעין השנייה וסבלה בעבר מאירוע מוחי.

בפסק דינה ציינה השופטת איילת דגן כי עדותה של האשה ובעלה "היו כנות ומהימנות". היא דחתה את טענות בא כוחה של הנתבעת, שייתכן כי האשה נפלה "בשל סחרחורת או ורטיגו, או בשל עיוורון בעינה או האירוע המוחי שעברה".

עוד כתבה השופטת: "מדרכה היא מקום בו אנשים אמורים להלך בבטחה, בין אם הם מבוגרים ובין אם הם צעירים ורכים בשנים, בין אם ראייתם חלשה או אם הם סובלים ממצבים בריאותיים כאלה ואחרים". לאשה נפסקו פיצויים על כאב וסבל, עזרה צד ג' בעבר ובעתיד והוצאות בסכום כולל של כ-145 אלף שקל.