הפיגומים שהוצבו בבניין שעבר שיפוץ במסגרת תמ"א 38 ברחוב דן בקרית ביאליק שימשו לא רק את הבנאים, אלא גם את הגנב.

פיגומים קוראים לגנב. בניין בשיפוץ תמ"א 38 בקריות (לבניין המצולם אין קשר לידיעה) צילום ארכיון: נחום סגל

הנאשם, תושב קרית חיים (30) הודה כי ביום 29.12.17 טיפס על פיגומים שהקיפו את בניין מספר 27 ברחוב דן, שהיה בשיפוץ במסגרת תמ"א 38, הרים את החלון באחת הדירות, נכנס לבית וגנב תליון זהב משובץ יהלומים, שני עגילי פנינה, שלושה שעוני יד, שתי שרשראות ו-190 שקל במזומן.

התובעת, שביקשה להחמיר עם הנאשם, ציינה כי עבירת התפרצות לבית מגורים פוגעת בשגרת יומו של הנפגע, בביטחונו האישי ובעיקר באמון במערכת אכיפת החוק. "קל לשער את תחושת חוסר האונים, התסכול, החשש ועוגמת הנפש שנפגעים חשים אל מול ביצוע העבירה כלפיהם", ציינה התובעת, והדגישה כי הרכוש שנגנב לא הוחזר לבעליו, וכי לנאשם עבר פלילי והוא ביצע את העבירות המיוחסות לו כאשר קיים נגדו מאסר על תנאי

הסניגור ביקש להקל עם מרשו וציין כי מדובר בעבירה שאין בה תחכום, וכל כולה טיפוס על פיגומים שהיו מוצבים במקום.

שופטת בית משפט השלום בקריות, איילת השחר פרלה-ביטון, לא קיבלה את טענות הסניגור, ובגזר דינה ציינה: "הנאשם ניצל הזדמנות, כפי שגם ניצלה בעבר, ועשה שימוש בפיגומים כדי לבצע את זממו. הנאשם גרם לנזק ממוני ורגשי בגניבת שלל תכשיטים, והנזק לרכוש הזולת אינו מתמצה אך ברכוש הנגנב, אלא אף בפגיעה בתחושת הביטחון של נפגע העבירה".

השופטת גזרה על הנאשם שנה מאסר בפועל, והפעילה את המאסרים על תנאי שהיו נגדו, כך שסך הכל הוא ירצה שנתיים מאסר בפועל. כמו כן גזרה עליו הנאשם קנס בסך 3,000 שקל ופיצוי לנפגעי העבירה בסך 4,000 שקל.