מיכאל בן שושן (26), שנעצר אתמול בחשד לתקיפתו של העיתונאי דניאל סיריוטי, הורשע אמש בבית משפט המחוזי בחיפה בהריגתו של מתן אדלשטיין לפני שמונה שנים. "אני בהלם, אם לא הייתי מגן על עצמי, לא הייתי כאן עכשיו", אמר סריוטי לכלי התקשורת.

דניאל סריוטי בבית החולים. צילום: הרצי שפירא-ישראל היום

סריוטי הותקף במוצאי שבת בקרית אתא, כאשר היה בדרכו למשפחתה של צעירה מקרית אתא שנהרגה בתאונת דרכים.  כשישה אלמונים אשר ניגשו אליו, ווידאו שהוא עיתונאי והחלו לתקוף אותו נמרצות.

עוברי אורח הצילו אותו, כאשר הצליחו לעלות אותו לרכבו והוא נסע לתחנת זבולון שם התמוטט ופונה לבית החולים כאשר הוא סובל מחבלות, זעזוע מוח ושיניו שבורות. על פי עדותו של סריוטי התוקפים היו חרדים.

אתמול (רביעי) נעצר בן שושן והיום בבוקר הובא לבית המשפט ומעצרו הוארך עד מחר. המשטרה: "המשטרה פתחה בסריקות כבר באותו הערב  על מנת לאתר זירה, ממצאים ועדים ובהתאם להתפתחות החקירה עצרו הלילה חשוד בתקיפה".

ביום רביעי, טרם מעצרו, הורשע בן שושן, תושב קרית אתא, בהריגת אדלשטיין, לאחר שסניגורו עו"ד דוד יפתח, הגיע לעיסקת טיעון עם התביעה על פיה הוא ירצה חמש שנות מאסר ויפצה אימו של המנוח ב-100 אלף שקל. למעשה האם היא זאת  שפיענחה את רצח בנה, לאחר שהמשטרה לא הצליחה לאסוף ראיות.

האם הקליטה את חברו של בנה, אשר היה עם מתן בזמן הריגתו והוא סיפר לה כי בין בנה ובן שושן החלה קטטה, במהלכה דקר בן שושן את בנה.

האם מסרה את הקלטת למשטרה לאחר שאותו חבר סרב לשתף פעולה עם החוקרים. בן שושן היה בבריחה ובשנת 2014 הסגיר עצמו, מבלי לדעת כי בידי המשטרה קלטת שבה מוקלט עד ראיה להריגתו של אדלשטיין.