שתי הסעות בלבד עומדות לרשות 350 תלמידי בית הספר נועם, בשכונת התימנים בקרית אתא. בנוסף, הילדים עושים שימוש בקו תחבורה ציבורית פנימי שעובר במקום בסיום הלימודים. המצב הזה יוצר, לטענת הורים, כאוס, אלימות ולחץ בלתי פוסק בתוך האוטובוסים, לשם נדחסים הילדים, בהגדרת אחד ההורים, כ"סרדינים", כאשר כל הקודם להידחף, זוכה למקום בהסעה.

"בקווים עירוניים אין הגבלה על מספר הנוסעים". ההסעה הצפופה. צילום: פרטי
יו"ר ועד ההורים בבית הספר, אלון כהן: "רוב הילדים לא גרים בשכונה, וזקוקים להסעה. בסיום הלימודים ממתינים ל-350 התלמידים שני אוטובוסים להסעה, וקו עירוני. 350 תלמידים - שלושה אוטובוסים.

"זה מצב בלתי נסבל. בקווים בינעירוניים יש הגבלה, כך שמותר להסיע עשרה אנשים בעמידה. באוטובוס בקו עירוני אין כל מגבלה, וכמה שנדחסים, נדחסים. ילד על ילד, הנהגים עצבניים מהדוחק, צעקות ומה לא. עולים להסעה כאילו הולכים למלחמה".

לדבריו, היו פניות לעירייה ולמשרד התחבורה. "אחד ההורים כתב לשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', והוא ענה לו אישית שזה לא בדיוק תחום האחראיות שלו, ושזה נוגע יותר למשרד החינוך. בינתיים לא רואים פתרון באופק".

לכהן יש תלונות גם על נהגי אגד שמפעילים את הקו: "יש תלונות על נהגים שנוסעים מהר, בפראות, כי הם כועסים על הילדים שנדחסים אצלם, ויש גם קללות. פנינו גם לאגד, אבל הם מתעלמים. ביום שישי האחרון היתה תלונה על אחד הנהגים שנסע מהר, וכל הזמן שם ברקס ומיד הגביר נסיעה. המצב גובל בסכנת חיים".

דובר אגד, רון רטנר: ״אכן הנושא מוכר לנו היטב. הגישה התחבורתית בשעות הגודש לאזור בית הספר קשה וצפופה, האוטובוסים נוסעים (מזדחלים) לאט ובבטחה מירבית. הטענות המועלות אמורות להיות מופנות לרשות המקומית ולמשרד התחבורה. אגד, כמפעיל, מקיים את השירות כפי שמוכתב לו על פי רשיון קו השירות״.

מעיריית אתא נמסר: "הסעות לביה"ס נועם אינן באחריות העירייה אלא מאורגנות על ידי הנהלת ביה"ס וועד ההורים, אשר הפנו את בקשתם לתוספת קווים לחברת אגד ולמשרדי הממשלה. לאור פניות ההורים, העירייה תפעל ככל שביכולתה על מנת לסייע לקבל מענה לפנייתם מהגופים הנ"ל".