הורים לחניכים בתנועת הנוער עזרא הודיעו על השבתת הפעילות בסניף עד להודעה החדשה. הסיבה, לדבריהם: כשלים בטיחותיים המכנים את בטיחות הילדים. "לא נשלח את הילדים שלנו למקום שמסוכן עבורם", אמרו השבוע.

"הסניף היה אי בתוך שלולית ענק שמקיפה אותו". תנועת עזרא | צילום: פרטי
סניף תנועת הנוער עזרא בקרית מוצקין פועל כבר למעלה מעשור. בשנים האחרונות גדל הסניף מאוד, ומספר החניכים בו עומד על כ-200 תלמידים.

במשך השנים הלינו הורים על מצב התחזוקתי הירוד של הסניף: העדר מזגנים לקירור או חימום, העדר שירותים בתוך הסניף, ליקויים במערכת החשמל עד כדי סיכון חיים ועוד. פעמים רבות נעתרה עיריית קרית מוצקין, שהקצתה עבור התנועה את המבנה, לבקשות ההורים, ודאגה לתיקון חלק מהליקויים בסניף. זאת, בעוד שלטענת ההורים, תנועת הנוער עזרא משכה ידיה מהנושא.

לטענת ההורים, יותר מ-90 אחוז מהחניכים בסניף מתגוררים בקרית שמואל, ולכן ביקשו להעביר את הסניף לקרית שמואל. אולם מאמציהם לא צלחו, והסניף במוצקין המשיך לשרת את החניכים עד כה.

מה שהגדיש את הסאה, לטענת ההורים, הוא המעמד אליו נחשפו ביום שישי האחרון. זאת במקביל לסגירת מעבר הרכבת, שמקשה עליהם עוד יותר, לטענתם. "הילדים הכינו מיצגים מיוחדים לכבוד חודש האירגון. בשבת התקיימה שבת אירגון, שהוא האירוע המסכם של הפעילות בנושא ברית.

ההורים הוזמנו לסניף בערב שבת, על מנת לראות את המיצגים שהכינו כל אחת מהקבוצות של החניכים, כגון ציורי קירות ועוד", סיפרה אחת האמהות. "כשהגענו, כל המקום היה מוצף. הסניף היה אי בתוך שלולית ענק שמקיפה אותו. הילדים עמלו כדי לגרוף את המים כדי שניתן יהיה להיכנס לסניף. זה היה מחזה נורא".

מלבד ההצפות, במקום שררה חשכה מוחלטת. "בערב שבת ארגון, הסניף היה חשוך לחלוטין. החשמל קפץ, לא ברור מאיזו סיבה, וזה גם לא משנה. זו לא פעם ראשונה שזה קורה. זה קרה בפעילויות בעבר מספר פעמים. במקום שורר קור יוצא דופן, ואין חימום. בקיץ חם מאוד", אמר אייל בוצחק, ממארגני המחאה. "

אנחנו כבר שנתיים בתהליך מול עיריית חיפה ותנועת הנוער לטובת הקצאת שטח לסניף חדש. בעירייה הביאו רצון לקדם ולדון בבקשה להקצאת שטח בהצגה של יכולת כלכלית, אולם בעזרא טוענים כי אין להם יכולת כלכלית לבניית הסניף. זה ממש אבסורד. אחרי מה שארע ביום שישי, החלטנו ביחד ההורים להשבית את פעילות הסניף. חבל מאוד שלא תהיה מסגרת חינוכית ערכית לילדים, אבל אין מה לעשות".

לדברי האם, השהייה בסניף מסכנת את ביטחון הילדים. "אנחנו החלטנו לא לשלוח את הילדים שלנו למקום שמסכן אותם. החלטנו שגם לא נשלם את דמי החבר לתנועה בגובה 330 שקל לשנה. הילדים יתאכזבו, אבל אין ברירה", אמרה.

מתנועת הנוער עזרא לא נמסרה תגובה.