צעיר (21) מהקריות, בן למשפחה דתית, נעצר השבוע בחשד שהתעלל מינית באחיינית שלו, ולאחר מכן איים עליה שלא תספר לאיש את אשר עשה לה.

האחיינית, שהינה קטינה, אכן שמרה על הסוד הנורא במשך שנים. נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן: "סיפור מזעזע שהתחיל לפני שנים, וכיום הקטינה כמעט בת 14".

הילדה גוללה סיפור מזעזע. צילום אילוסטרציה: ShutterStock
במוצאי שבת הובא הצעיר לבית המשפט, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו. הוא חשוד בעבירות של מעשה סדום בקטין, מעשה מגונה ואיומים.
מהדיון המשפטי עולה, כי התלונה הוגשה על ידי אמה של הקטינה לפני שנה.

הילדה נחקרה על ידי חוקרת ילדים, אך מבחינה נפשית לא יכולה היתה לספר את הסיפור, והחשוד שנחקר אז שוחרר. כעת, לאחר שהילדה התחזקה, האם ביקשה לפתוח מחדש את החקירה.

נציג המשטרה, רנ"ג תורג'מן, ציין בדיון המשפטי: "ישנה מסוכנות גבוהה כלפי הקורבן. לפני כשנה, החשוד נחקר בגין עבירה דומה כלפי הקטינה, אולם ההסבר של חוקרת ילדים שחקרה אותה בזמנו היה שלא ניתן להמשיך בחקירה, והוא שוחרר.

"ב-26.2.19 הילדה נחקרה שנית על ידי חוקרת ילדים, וגוללה סיפור מזעזע שעשה בה החשוד במהלך כמה שנים אחורה. היא מפרטת בצורה יסודית את ההשתלשלות של כל האירועים, ולכן הוחלט לעצור אותו.

החשוד מסר גירסה שצריך לבדוק אותה. במקרים הללו מדובר במשפחה דתית, ויש קושי לשיתוף פעולה. בכל מקרה, המשטרה מבקשת להאריך את המעצר לצורך חקירת כל בני המשפחה".

החשוד הכחיש את המיוחס לו, וטען כי האם של הקטינה מעלילה עליו בשל סכסוך משפחתי.

השופטת כרמית פאר-גינת האריכה את מעצרו של החשוד ביומיים. בהחלטתה ציינה: "עיינתי בתיק החקירה ושוכנעתי כי בשלב זה קיים יסוד סביר לחשד כי החשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו.

"יחד עם זאת, אני סבורה כי יש לפקח על החקירה המשטרתית ועל תוצאותיה, על כן בשלב זה נראה לי כי יהיה מידתי להאריך את מעצר החשוד ביומיים".