מזכירת מנכ"ל במפעל באזור התעשייה קרית ביאליק גנבה 71 אלף שקל ממעסיקה, ונידונה השבוע ל-200 שעות לתועלת הציבור ופיצוי להנהלת המפעל בסך 8,000 שקל. זאת, לאחר שהחזירה למפעל 51 אלף שקל.

גנבה יותר מ-70 אלף שקל. צילום: shutterstock
במסגרת תפקידה הייתה הנאשמת, בת 38, מורשית ואמונה על העברת תשלומים מהמפעל לספקים שונים, והיא הצליחה לגנוב את סכומי הכסף במשך ארבעה חודשים בהם עבדה בשנת 2013.

המזכירה הורשעה בעבירות של גניבה בידי עובד, זיוף ושימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות.

מפסק הדין עולה כי בשש הזדמנויות ביצעה הנאשמת במרמה, באמצעות מערכת המחשוב של המפעל, העברות בנקאיות מחשבון הבנק של החברה, שהיו מיועדות לתשלום עבור ספקים, לחשבונות הבנק שלה ושל בעלה. לשם גניבת הכספים, רשמה במסמכי החברה את פרטי חשבון הבנק שלה ושל בעלה ובשם המוטב את שמות הספקים, וכך שילשלה את הכספים לכיסם.

מתסקיר המבחן שהוגש לבית המשפט עולה כי היא שירתה בצבא כ-15 שנה, וקיבלה אות מלחמת לבנון השנייה ואות השירות המבצעי מהנשיא. סניגורה, עו"ד ליאור בר זוהר מהסניגוריה הציבורית, ביקש מבית המשפט לבטל את הרשעתה, כי כיום היא נמצאת בתהליך קבלה לשירות בתי הסוהר, והרשעה יכולה להזיק לה להתקבל. כמו כן ציין כי אין לה עבר פלילי.

בהתייחסותה לעבירה שביצעה סיפרה הנאשמת כי היא ובעלה נקלעו לחובות עקב טיפולים בריאותיים שעברה, ומתוך מצוקה כלכלית קשה שחשה, ביצעה את הגניבה. היא ביטאה צער, כעס עצמי ובושה, והביעה חרטה על מעשיה. שרות המבחן התרשם כי הנאשמת אינה בעלת דפוסי התנהגות שוליים מושרשים, וכי העבירה שביצעה קשורה למצוקה שחשה באותה עת.

התובעת, עו"ד רינת לוי, ביקשה מבית המשפט לא להיעתר לבקשת הנאשמת ולא לבטל את הרשעתה, וביקשה לגזור עליה מאסר בפועל או לפחות מאסר שירוצה בעבודות שירות. עו"ד לוי ציינה את הנזק הרב שנגרם למפעל כתוצאה מהסכומים הגבוהים שנגנבו.

שופטת בית משפט השלום בקריות, סימי פלג קימלוב, לא קיבלה את בקשת הנאשמת לביטול ההרשעה, ומעבר לפיצוי והשעות לתועלת הציבור, גזרה עליו גם מבחן למשך שנה. בגזר דינה ציינה השופטת כי נוכח חומרת העבירה, לא ניתן לוותר על ההרשעה.