יקירת העיר וחברת מועצת העיר לשעבר, אורה גלבוע (81), הלכה לעולמה. גלבוע דמות מוכרת, שסייעה ותרמה רבות לקהילה במהלך חייה, תובא למנוחות היום (רביעי) בשעה 18:30 בבית העלמין הישן בצור שלום. "היתה אדם מלא שמחת חיים", אמרה אחותה עמליה.

סייעו ותרמו להקמת אנדרטאות ברחבי העיר. אורה ז"ל ויעקב גלבוע. צילום ארכיון: דורון גולן
גלבוע, נשואה לקבלן יעקב ולהם שלושה ילדים, איריס, ניר וערן, עשרה נכדים ונינה אחת. גלבוע נולדה בקרית מוצקין וחיה בה כל חייה. היא ביתם הבכורה מבין שלוש בנות של שמשון וחנה זילברמן, שאף הם תרמו והתנדבו רבות. אביה ובעלה נמנים גם הם עם רשימת יקירי העיר קרית מוצקין.

במהלך חייה סייעה גלבוע לתושבים רבים בתחומי הרווחה וקידום מעמד האישה. כתושבת מוצקין תרמה רבות לעיר ויחד עם בעלה תרמו שתי אנדרטאות להנצחת השואה והגבורה במלחמת העולם השנייה, סייעו בהקמת אנדרטאות להנצחת חללי צה"ל בבתי ספר שונים. וכן, סייעו בהקמת מועדון ומוזיאון הווטרנים העירוני.

את פעילתה ההתנדבותית, החלה אורה כאם צעירה בכל ועדי ההורים, בבתי הספר, בהם למדו ילדיה, החל מבית הספר "אחדות" בו למדה היא עצמה, ועד לוועד ההורים המוסדי העירוני הראשון, שהייתה בין מייסדיו.

כמו כן באיל"ן החלה כמתנדבת מן המניין ועד לחברות בהנהלת הארגון הארצית. בין פעולותיה הבולטות בתחום זה, הקמת בית הספורט בית קסלט במרכז איל"ן בקרית חיים. גלבוע יקירת איל"ן ארצית.

בשנת 2003 נבחרה אורה כחברת מועצת העיר. במהלך חמש שנות כהונתה, פעלה רבות בתחומי הרווחה, בעיקר כיושבת ראש הוועדות לקידום מעמד האישה וקידום מעמד הילד.

אורה גלבוע ז"ל. צילום: פרטי

"היא נולדה וגדלה כל חייה במוצקין", סיפרה אחותה עמליה. ילדיה עדיין מאוד מעורבים במה שקורה בעיר, ורובם עדיין גרים פה. היא התנדבה בהרבה מקומות, עד השנים האחרונות. היא התנדבה בבית ספר לספר על הימים הראשונים של הקריות. היתה אדם מלא חיים ושמחת חיים. אשה יפה, בערך בשנות ה-50 היא נבחרה לסגנית מלכת היופי.

"זה קרה במפתיע. רגע אחד היתה ורגע אחד לא. בלי לסבול, כמו גדולה. היא חיה עד לרגע האחרון בהכרה צלולה ובבריאות טובה. היא קצת התלוננה בשבועיים האחרונים, אבל בסך הכל עד לרגע האחרון מיצתה את החיים וחיה אותם.

ראש העיר, חיים צורי: "קרית מוצקין מרכינה ראש לזכרה של אישה אמיצה, אורה גלבוע, יקירת העיר, חברת מועצה, שפעלה למען תושבים רבים בקהילה בהתנדבות מלאה. אשת משפחה למופת. לא אשכח לעולם את אורה, היא תמיד תהא בליבנו לעד".